ROP Severozápad: Pokud žadatel dotaci neproinvestuje do léta, přijde o ni

Logo Evropská unieLogo Evropská unie

Ústecký kraj - Vedení Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad požaduje po žadatelích o dotace, aby proinvestovali část peněz do července 2014. Pokud tak neučiní, přijdou o všechno.

Reklama

ROP Severozápad zavedl rozdělení projektů do etap zavedl, a to kvůli tomu, že program rok a půl roku nefungoval. Nyní se dotační úřad snaží vyčerpat nejvíce financí.

Podle předsedy výboru ROP Severozápad Petra Navrátila (ČSSD) se úřad dostal do situace, že v roce 2014  musí vyčerpat poměrně velké množství peněz. "Kdybychom etapizaci nedělali, tak bychom vyhlásili pouze tři miliardy. Avšak my jsme vyhlásili 4,5 miliardy," řekl novinářům.

Příjemci dotací tak musí proinvestovat část peněz do července 2014. Pro obce i Ústecký a Karlovarský kraj to bude problém. Obávají se, že při veřejných soutěží se neúspěšní žadatelé budou odvolávat a tím se pozdrží realizace projektu.

-im-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Přehled nových poslanců za Ústecký a Liberecký kraj Přehled nových poslanců za Ústecký a Liberecký kraj
ANO je vítězem voleb 2017, do Sněmovny se dostalo 9 stran a hnutí ANO je vítězem voleb 2017, do Sněmovny se dostalo 9 stran a hnutí
Volby 2017 na severu Čech: Výsledky voleb sledujeme online Volby 2017 na severu Čech: Výsledky voleb sledujeme online

Bez Babiše, nebo s Babišem? 5 možných koalic nové vlády v Česku Bez Babiše, nebo s Babišem? 5 možných koalic nové vlády v Česku
Skandalista Sládek zatčen v Chomutově. Dělal kampaň Skandalista Sládek zatčen v Chomutově. Dělal kampaň
OBRAZEM: Piráti doma padli s Mladou Boleslaví po nájezdech OBRAZEM: Piráti doma padli s Mladou Boleslaví po nájezdech


Komentáře