Registrační značky na auta či motorky budou od ledna 2016 na přání

Auto, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comAuto, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

ČR - Dlouho diskutované a odkládané rozhodnutí, umožnit registrační značku pro motorové vozidlo na přání vlastníka, vejde v platnost do praxe od 4. ledna 2016. Avšak ne všechny znaky a slova budou povolena k registraci.

Reklama

Majitelé vozidel mohou o registrační značky na přání žádat obecní úřady osobně, přes datové schránky nebo emailem. Informovalo o tom ministerstvo dopravy.

Značky mohou obsahovat kombinaci osmi písmen latinské abecedy a arabských číslic.  Motocykly budou muset mít ve značce sedm znaků, mopedy pět.

Avšak registrační značky nesmějí obsahovat hanlivé výrazy ani zkratky orgánů státní správy. Vždy v nich bude muset být alespoň jedno číslo. Nebude možné použít písmena G,Q – to pro jejich zaměnitelnost. Dále pak CH, W – protože zabírají mnoho prostoru. Nebude dovoleno použít písmeno O pro zaměnitelnost s číslicí 0.

Majitel motorového vozidla za jednu zančku zaplatí 5 tisíc korun, na auto jich je potřeba dva kusy, tedy celková cena je 10 tisíc korun.

Pokud bude motorista chtít značku na přání i na přívěsný vozík, zaplatí 15 tisíc korun.

Jak podat žádost

Vzhledem k tomu, že se jedná o běžné podání žádosti, upravuje formy podání správní řád. Při podání e-mailem musí však do pěti dnů svoji žádost potvrdit či doplnit jedním z dalších zmiňovaných způsobů podání, aby byla žádost platná.

Lidé si mohou také značku na přání na tři měsíce rezervovat. Zda už daný návrh není rezervovaný, zjistí úředníci díky připojení do centrálního registru.

Registrační značka je vázaná na konkrétního člověka, nelze ji tedy například přeprodat jinému majiteli vozidla. Můžete ji však použít i pro jiný svůj automobil, motocykl či moped.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Česko

Poslední prázdninový týden: Nejdřív tropy, pak déšť Poslední prázdninový týden: Nejdřív tropy, pak déšť
Prezidenta si čeští voliči zvolí v půli ledna 2018 Prezidenta si čeští voliči zvolí v půli ledna 2018
Vydatné bouřky v severních Čechách utnou vysoké teploty Vydatné bouřky v severních Čechách utnou vysoké teploty

Každodenní kolony u Prahy na D8. Řidiči se musí obrnět trpělivostí Každodenní kolony u Prahy na D8. Řidiči se musí obrnět trpělivostí
Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy
Zelené autobusy útočí na žluté. Vydělají na tom i Severočeši? Zelené autobusy útočí na žluté. Vydělají na tom i Severočeši?

Policie žádá Sněmovnu o vydání Babiše a Faltýnka. Kvůli Čapímu hnízdu Policie žádá Sněmovnu o vydání Babiše a Faltýnka. Kvůli Čapímu hnízdu
Víte, čím tankujete? EU změní označení benzínu a nafty Víte, čím tankujete? EU změní označení benzínu a nafty
Jak nepřecenit schopnost splácet půjčku? Jak nepřecenit schopnost splácet půjčku?

Brusel si posvítí i na chleba či hranolky. Nařídí teplotní normu Brusel si posvítí i na chleba či hranolky. Nařídí teplotní normu
V okolí Prahy se pohybuje puma. Utekla ze zooparku V okolí Prahy se pohybuje puma. Utekla ze zooparku
V severních Čechách se policie zaměřila na kamiony a autobusy. Hledala i migranty V severních Čechách se policie zaměřila na kamiony a autobusy. Hledala i migranty


Komentáře