Račice na Podřipsku budou olympijským centrem. Vznikne špičkové sportoviště

Veslařský areál v Račicích. Foto: archiv Racice.infoVeslařský areál v Račicích. Foto: archiv Racice.info

Račice - V Račicích na Roudnicku vznikne na základech současného vodního kanálu moderní olympijské centrum. Záměr podpořili ústečtí radní, a to v rámci projektu Národního olympijského centra vodních sportů.

Reklama

Národní olympijská centra jsou projektem Českého olympijského výboru, jehož cílem je vytvořit špičkové podmínky pro přípravu české reprezentace. Z celé České republiky bylo vybráno 6 sportovišť.

A to Tenisový areál Prostějov, Biatlonový areál v Novém městě na Moravě, Atletický stadion Vítkovice, Sportovní centrum Nymburk, Sportovní areál Harrachov, Sportcentrum Račice.

"V areálu Sportcentra Račice vznikne špičkové evropské závodiště, které bude splňovat parametry pro pořádání vrcholných světových soutěží," podotkla krajská mluvčí Magdalena Hanáčková.

Již nyní jsou v této lokalitě naplánovány jak domácí, tak zejména mezinárodní sportovní akce. Třeba Mistrovství světa 2015, 2017 a 2019, Světové poháry, Mezinárodní regaty, Mistrovství ČR, Hry 3. tisíciletí, letní olympiáda mládeže, Labský čtyřboj.

"Vytvořením unikátního komplexu s výjimečnými aktivitami otevře potenciál pro pozitivní profilaci Ústeckého kraje v rámci celé České republiky," dodala krajská mluvčí.

-tz-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Roudnicko

Mohla se stát tragédie. Rychlík z Prahy do Chomutova najel do kamení Mohla se stát tragédie. Rychlík z Prahy do Chomutova najel do kamení
Vlaky mezi Děčínem a Prahou nejedou. Proč? Vlaky mezi Děčínem a Prahou nejedou. Proč?
Tajemná zápřednice. Je to skutečně smrtelně nebezpečný pavouk? Tajemná zápřednice. Je to skutečně smrtelně nebezpečný pavouk?

VIDEO: Jak probíhá porod? Markéta Plecháčová z Verony hrdinkou filmu z roudnické porodnice VIDEO: Jak probíhá porod? Markéta Plecháčová z Verony hrdinkou filmu z roudnické porodnice
Historický rozkvět roudnické nemocnice. Jaké jsou jeho příčiny? Historický rozkvět roudnické nemocnice. Jaké jsou jeho příčiny?
Zvolte nejen pro holčičky nastřelování náušnic švédským piercerem Blomdahl Zvolte nejen pro holčičky nastřelování náušnic švédským piercerem Blomdahl


Komentáře