PŘEHLED: Skiareály zahájily provoz. Kde lze na severu Čech lyžovat?

Lanovka. Foto: archiv Pixabay.com
Lanovka. Foto: archiv Pixabay.com

Severní Čechy - Lyžařské areály zahajují opožděně zimní sezónu. V provozu jsou střediska v Krušných horách, Jizerských horách a Krkonoších.

Reklama

Lyžařské areály v Ústeckém kraji postupně zahajují provoz. Areál Klíny na Mostecku otevřel sjezdovku Poma, a to včetně večerního lyžování. Rozšíření služeb naplánovala Zadní Telnice. Poprvé se rozjedou vleky na Bouřňáku na Teplicku.

Na Liberecku a Jablonecku či Semilsku jsou všechny větší skiareály v provozu. I když jen částečně a za ceny vedlejší sezony, a to včetně největšího Rokytnice nad Jizerou v Krkonoších. Na Ještědu v Liberci se otevřela první velká sjezdovka. Je možné lyžovat i v Harrachově.

Také většina lyžařských areálů v Karlovarském kraji už jezdí, případně plánuje otevření na následující dny. Lyžaře přivítal Klínovec, areály Neklid i Novako na Božím Daru, středisko Pod nádražím v Perninku a v provozu je také Bublava.

V Krkonoších jsou v provozu skiareály ve Špindlerově Mlýně, kde je k dispozici přes 19 kilometrů sjezdových tratí. Další sjezdovky postupně otevírají i areály sdružené ve SkiResortu Černá hora - Pec.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře