Před čtyřmi lety ANO vyhrálo a poté se rozpadlo. Přesto v Ústí nad Labem vítězí i letos

Výhled z ústecké Větruše, ilustrační snímek. Foto: MojeÚstecko.cz
Výhled z ústecké Větruše, ilustrační snímek. Foto: MojeÚstecko.cz

ÚSTÍ NAD LABEM /KOMENTÁŘ/ - "Nové" ANO ve variantě 2018 je jiné, než to v roce 2014. Obě mají společné. Před čtyřmi lety vyhrálo volby na magistrát. I letos na druhém místě je PRO! Ústí. Bude se opakovat situace, kdy se hnutí rozpadla a město ovládlo UFO s dvěma mandáty?

Reklama

Ústečané odvolili a jakoby zapomněli, že to bylo ANO Andreje Babiše, které se po několika měsících rozpadlo. Buňka byla zrušena, aby vznikla nová.

Ta pod vedením Petra Nedvědického s 21,22 procenty uspěla. Jakoby Ústečané dávno zapomněli, že hnutí se už jednou rozpadlo, a není vyloučeno, že se tak může stát znova.

To samé lze konstatovat o PRO! Ústí, které je i letos nesourodou partou se skoro 17 procenty.

Třetí silou je Ústecké fórum občanů (UFO), které si polepšilo. Hnutí Jiřího Madara získalo pět mandátů oproti dvěma před čtyřmi lety, avšak v průběhu právě skončeného volebního období získalo hned dva nové mandáty, když "zlanařilo" dva odpadlíky z ANO.

Končící primátorka Věra Nechybová se asi pokusí znovu složit něco jako koalici v posledních letech tradičně rozhádaném krajském městě.

Otázka je, s kým?

Zatímco ANO má 9 mandátů, PRO! Ústí 8 mandátů a UFO 5 mandátů, ostatní jako KSČM mají 3 mandáty, ODS 4 mandáty, PRO Zdraví a sport 2 mandáty. Pak tu je SPD a Vaše Ústí, které vzniklo na základech rovněž "odpadlíků" z ANO verze 2014.

Naopak se do zastupitelstva nedostala ČSSD, což se dalo předpokládat.

Výchozí podmínky po komunálních volbách 2018 jsou podobné jako před čtyřmi lety. Není tedy příliš pravděpodobné, že by v tradičně politicky rozhádaném Ústí vznikla pevná většina s jasnou vizí, kam město, které se potýká s mnoha problémy, směřovat.

Reklama

Hodnocení

2.4 hvězdiček / Hodnoceno: 20x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře