Pravděpodobně byl nalezen jeden z vlků z Máchova kraje mrtvý

Vlk. Foto: archiv PixabayVlk. Foto: archiv Pixabay

Zákupy - V CHKO Kokořínsko bylo nalezeno mrtvé zvíře. Zřejmě jde o jednoho z vlků žijících v CHKO Kokořínsko. Nezahynul přirozenou smrtí.

Reklama

Tělo zvířete náhodou objevil houbař. Protože jde o kriticky ohroženého živočicha byla o případu informována i Policie ČR.

Není jisté zda šlo o vlka a proto se čeká na výsledky testů DNA, které mají potvrdit, že jde o vlka a ne o podobné plemeno psa nebo křížence. Zároveň mají potvrdit, zda jde o vlka žijícího v CHKO Kokořínsko.

Příčina smrti není stále jasná. V úvahu připadají tři možné příčiny: zastřelení, sražení autem nebo potyčka s jiným zvířetem. Případnému pachateli hrozí až 3 roky vězení.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Českolipsko

Rozzuřený otec zbil desetiletého syna. Neuvěřitelné, kvůli čemu! Rozzuřený otec zbil desetiletého syna. Neuvěřitelné, kvůli čemu!
Na meningokokovou infekci podlehlo v ústecké nemocnici čtyřleté dítě Na meningokokovou infekci podlehlo v ústecké nemocnici čtyřleté dítě
Startuje hudební festival Lípa Musica 2016 Startuje hudební festival Lípa Musica 2016

Soutěž o lístky na Mácháč 2016 Soutěž o lístky na Mácháč 2016
Finlandia Mácháč 2016 představí bouřliváky DVBBS i Olivera Heldense Finlandia Mácháč 2016 představí bouřliváky DVBBS i Olivera Heldense
Sklářská lokálka zve na oslavy 130 let do Kamenického Šenova a České Kamenice Sklářská lokálka zve na oslavy 130 let do Kamenického Šenova a České Kamenice


Komentáře