Práci v klubu beru s respektem, je to obrovská zodpovědnost, říká nový ředitel fotbalových Teplic Rudolf Řepka

Ředitel Rudolf Řepka. Foto fkteplice.cz
Ředitel Rudolf Řepka. Foto fkteplice.cz

Novým ředitelem prvoligového fotbalového klubu FK Teplice se stane dřívější sportovní ředitel FK Teplice a později dlouholetý generální sekretář FAČR Rudolf Řepka, který se tak na Stínadla vrací po necelých čtrnácti letech. Ve funkci nahradí Petra Hynka, který na post ředitele rezignoval k 31. lednu.

Reklama

 

Teplický klub přinesl na svém webu první rozhovor s Rudolfem Řepkou a v tiskové zprávě jej poskytl i pro SeveroceskyDenik.cz.


Rudolf Řepka - ředitel FK Teplice, jak vám to zní?

Určitě mě to těší, na druhou stranu to celé beru s maximální pokorou a respektem. Ředitel klubu, kustod či recepční, všichni jsme jen součástí jednoho týmu, kde má sice každý své specifické úkoly, ale všichni jdou po společné cestě ke stejnému cíli. Na druhou stranu jsem si vědom, že stát se ředitelem FK Teplice je nejen radost, ale také obrovská odpovědnost.

Je to návrat po necelých čtrnácti letech, jak na ty první dvě teplické etapy - hráčskou a první funkcionářskou vzpomínáte?

Když to shrnu do jedné věty, tak teplickému fotbalu vděčím za to, jakým jsem vůbec člověkem! Tehdejší Sklo Union a jeho skvělí trenéři mi umožnili absolvovat první fotbalové krůčky přímo na Stínadlech, formovali moji osobnost a budovali vztah k fotbalu a žlutomodrému klubu. No a novodobý FK Teplice mi umožnil zahrát si jak třetí ligu za seniorský rezervní tým, tak funkcionářsky vyrůst a nakouknout také do fotbalové Evropy. Navíc mi dal pevné základy k tomu, abych mohl rozvíjet fotbal i celorepublikově a to z unikátní pozice generálního sekretáře. Kdyby nebylo teplického klubu, nikdy bych nedostal šanci dělat v životě to, co mě baví a naplňuje. Jsem za to moc vděčný a myslím, že právě teď přišel čas, abych to vše klubu svými zkušenostmi vrátil.

Zkušeností jste na FAČR i v UEFA nasbíral nespočet, co všechno se bude dát využít při ředitelském angažmá v Teplicích?

Pevně věřím, že vše… Naučil jsem se naslouchat a respektovat každý názor a následně si vytvořit co nejreálnější obrázek o dané problematice. Za každé situace jsem myslím lidský a snažím se být vždy týmovým hráčem. To vše se bude určitě hodit. Klíčové pro nás ale vždycky budou především vztahy, přesné informace a orientování se v prostředí.

Než jste z Teplic odešel, tak jste v klubu prošel několika pozicemi, je to výhoda, protože fotbal dobře znáte z více úhlů pohledu?

Díky svému vysokoškolskému vzdělání se zaměřením na sportovní management a jazykovému vybavení mě oslovil tehdejší ředitel FK Teplice pan František Hrdlička a nabídl mi působení ve fotbalovém klubu. Zde jsem prošel hned několika pozicemi od mezinárodního sekretáře, marketingového ředitele, tiskového mluvčí až po sportovního manažera a sekretáře. Musím ale přiznat, že když jsem přišel na Fotbalovou asociaci, tehdy ČMFS, tak ten záběr byl ještě daleko širší a mě v tu chvíli připadalo, že vlastně nic neumím. To se samozřejmě v průběhu dvanácti let změnilo a teď věřím, že i tyto zkušenosti budu moci do řízení teplického klubu promítnout.

Reklama

Hodnocení

3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře