Práce na opravě ulice 5. května v České Lípě se zastavily

Ulice 5. května v České Lípě. Foto: archiv Město Česká LípaUlice 5. května v České Lípě. Foto: archiv Město Česká Lípa

Česká Lípa - Stavební práce na rekonstrukci ulice 5. května v České Lípě jsou zastaveny. Obyvatele i nadále bude trápit prach a rozkopaná silnice. Podle radnice se při stavbě objevily nečekané komplikace, se kterými se nepočítalo.

Reklama

"V úvodu letošního roku byly zahájeny stavební práce na dešťové kanalizaci v ulici 5. května, po nichž měla bezprostředně následovat rekonstrukce vozovky a chodníků. Stavba hlavního řadu kanalizace již je dokončená, technický problém však zbrzdil práce na rekonstrukci vozovky," řekla českolipská mluvčí Kateřina Brožová.

"Stavba tak bude dokončena pravděpodobně s až dvouměsíčním zpožděním. Do té doby zůstane průjezdný jen jeden jízdní pruh, doprava bude i nadále řízena semaforem," dodala mluvčí.

Původně neměla být nahrazována celá konstrukční vrstva vozovky novou. Jenže dělcíci po vyfrézování zjistili, že průzkum se mýlil.

"Poté, co dělníci odstranili starý asfalt a odkryli podkladní vrstvy v celé ploše, se však zjistilo, že na některých místech vozovky část konstrukčních vrstev chybí. V těchto místech tak vozovka nemá dostatečnou únosnost a hrozí tak její pozdější poškození," konstatovala Kateřina Brožová. "V současnosti proto radnice řeší, jak problém nejlépe odstranit, aby vozovka měla dostatečnou nosnost po celé své ploše a v budoucnosti se nepropadala."

Nyní město čeká na projektanta, až nastalou situaci projekčně vyřeší. Poté se mohou dělníci vrátit na stavbu.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Českolipsko

Rozzuřený otec zbil desetiletého syna. Neuvěřitelné, kvůli čemu! Rozzuřený otec zbil desetiletého syna. Neuvěřitelné, kvůli čemu!
Na meningokokovou infekci podlehlo v ústecké nemocnici čtyřleté dítě Na meningokokovou infekci podlehlo v ústecké nemocnici čtyřleté dítě
Startuje hudební festival Lípa Musica 2016 Startuje hudební festival Lípa Musica 2016

Soutěž o lístky na Mácháč 2016 Soutěž o lístky na Mácháč 2016
Finlandia Mácháč 2016 představí bouřliváky DVBBS i Olivera Heldense Finlandia Mácháč 2016 představí bouřliváky DVBBS i Olivera Heldense
Sklářská lokálka zve na oslavy 130 let do Kamenického Šenova a České Kamenice Sklářská lokálka zve na oslavy 130 let do Kamenického Šenova a České Kamenice


Komentáře