Pořádkové policejní jednotky soutěžily v Ústeckém kraji

Cvičení pořádkových jednotek policie Ústeckého kraje Foto: archiv Události112.czCvičení pořádkových jednotek policie Ústeckého kraje Foto: archiv Události112.cz

Ústí nad Labem - Za účasti policistů SPJ z Prahy, Ostravy, Ústí nad Labem, Brna a policistů SPJ Polizei Direktion Dresden se konala soutěž družstev speciálních pořádkových jednotek.

Reklama

O akci informovala krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková s tím, že vůbec poprvé v historii se ve středu 9. července 2014 konala soutěž družstev speciálních pořádkových jednotek (SPJ). Soutěž proběhla pod záštitou náměstka ředitele Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje pro vnější službu plk. Mgr. Oldřicha Zemana. Změřit své síly a prověřit své schopnosti v náročném terénu přijela družstva policistů z Prahy, Ostravy, Ústí nad Labem, Brna a policistů SPJ Polizei Direktion Dresden.

Účelem soutěže bylo zejména získávání znalostí, dovedností a návyků potřebných pro výkon služby, získávání a udržování fyzické kondice a ověřování úrovně vycvičenosti a připravenosti k výkonu služby policistů SPJ.

Soutěže se účastnila 10 členná družstva složená z velitele, zdravotníka a dalších osmi členů (složení družstva kopíruje běžné družstvo v SPJ). Soutěžící absolvovali trať v délce cca 28 km, která byla vedena náročným terénem v okresech Děčín a Ústí nad Labem. 

Soutěž má povahu dálkového pochodu a policisté na několika stanovištích na trati musí plnit úkoly, které odrážejí každodenní činnost policistů SPJ. Policisté se tak na trati setkají s úkoly z oblasti topografie, pátrání po osobách, výzbroje a výstroje SPJ, zdravovědy a s fyzicky náročnými úkoly spočívajícími v nošení břemen a koordinaci členů družstev. Po celou dobu soutěže nesou soutěžící běžnou výstroj a výzbroj policisty SPJ a pohyb je jim ztížen zátěží v batozích. Smyslem je na desetičlenných družstvech ověřit, jakým způsobem budou řešit zadané úkoly, zda jsou schopni týmové práce, to vše ve velmi fyzicky náročných podmínkách, uvedla krajská policejní mluvčí Poláčková.

Výsledky soutěže:

1. SPJ Praha
2. SPJ Ostrava
3. SPJ Ústí nad Labem
4. SPJ Brno
5. SPJ Dresden

Vítězné družstvo převzalo Putovní pohár, který předali náměstek ředitele Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje pro vnější službu plk. Mgr. Oldřich Zeman a předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR pplk. JUDr. Štěpánek. Drobné ceny věnovala společně s Nezávislým odborovým svazem Policie ČR také Zdravotní pojišťovna MV.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře