Plošná stávka řidičů kvůli nízkým mzdám zřejmě nebude, tvrdí kraj

Autobus. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Autobus. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

SEVERNÍ ČECHY - Podle informací, které má aktuálně Ústecký kraj k dispozici, nebude ve čtvrtek 6. dubna 2017 plošná stávka řidičů linkových autobusů, která by zasáhla převážnou část území kraje.

Reklama

"Dne 3. dubna se dopravce Arriva Teplice vyjádřil, že jeho řidiči se stávky nezúčastní. Společnost BusLine ve své tiskové zprávě dne 4. dubna vyjádřila přesvědčení, že není důvod k obavám z narušení autobusové dopravy a obyvatelé Ústeckého kraje se nemusí obávat, že by se ve čtvrtek 6. 4. 2017 nedostali do práce, škol a tam, kam potřebují," uvedl mluvčí kraje Zdeněk Rytíř.

"Podle dosavadních informací ze společností ČSAD Slaný a Autobusy Karlovy Vary věříme, že se jejich řidiči též stávky nezúčastní. Jednání však stále probíhají a situace se vyvíjí," konstatoval mluvčí kraje.

I přes ohlášenou stávku stále pokračují jednání o dodatcích ke stávajícím smlouvám mezi krajem a jednotlivými dopravci.

"Bylo dosaženo shody na znění dodatků a další kroky budou směřovat k jejich uzavření. V případě stávky by však mohla být tato jednání ohrožena. Ústecký kraj nabídl dopravcům na dodatcích celkem 85,5 milionů korun, tedy maximální možné zákonné navýšení v rámci již uzavřených smluv. Ústecký kraj se domnívá, že v tuto chvíli není ke stávce důvod," dodal Zdeněk Rytíř.

Pro získání aktuálních informací sledujte sdělovací prostředky a krajský web.

Aktuální informace k dopravě také poskytne: BusLine a.s. - tel. 481 368 492, ČSAD Slaný, a.s. - tel. 312 572 111, ARRIVA TEPLICE s.r.o. - tel. 417 539 443, Autobusy Karlovy Vary, a.s. - tel. 353 613 613

Reklama

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře