Pivovar Kocour má vlastní zastávku ve Varnsdorfu, sám ji zafinancoval

Nová železniční zastávka Pivovar Kocour. Foto: archik KÚ ÚKNová železniční zastávka Pivovar Kocour. Foto: archik KÚ ÚK

Varnsdorf - Dvě nové železniční zastávky ve Varnsdorfu, tak vypadá aktuální situace na trati do německého Seifhennersdorfu a Grosschönau. V pátek (25.1.2014) byla slavnostně otevřena zastávka Varnsdorf - Pivovar Kocour.

Reklama

V říjnu 2013 byla otevřena znovuobnovená železniční zastávka Varnsdorf - Staré nádraží, nyní vznikla zastávka určená především pro návštěvníky Pivovaru Kocour, který zastávku financoval. Sloužit má i pro turisty.

Ti by měli jezdit jak ze směru od Liberce, tak od německého Seifhennersdorfu. Nová zastávka vznikla těsně před hranicemi na základě iniciativy majitele varnsdorfského pivovaru Josefa Šusty.

Ten zastávku nechal postavit a s Ústeckým krajem dojednal zastavování vlaků. Josef Šusta podotkl, že o stavbu dvou nových zastávek ve městě stála i varnsdorfská radnice.

Zastávka je unikátní svým designem, na kterém spolupracovala architektonická kancelář Domyjinak, která navrhla její výjimečnou výzdobu.

Po trati jezdí želenižní linky Trilex dopravce Vogtlandbahn objednávané i Ústeckým krajem ve směruna z Liberce přes Varnsdorf do Seifhennersdorfu. Do Liberce se dá od Pivovaru Kocour dostat asi za 70 minut, do Žitavy asi za 30 minut. Jízdní řád nabízí spoje zpravidla každé dvě hodiny, včetně víkendů.

Místní se ale obávají, aby se zastávka Pivovar Kocour nestala konečnou stanicí kvůli plánovaným záměrům na německé straně.

ČTĚTE: Na starém nádraží ve Varnsdorfu už staví vlaky

-im-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Přehled nových poslanců za Ústecký a Liberecký kraj Přehled nových poslanců za Ústecký a Liberecký kraj
ANO je vítězem voleb 2017, do Sněmovny se dostalo 9 stran a hnutí ANO je vítězem voleb 2017, do Sněmovny se dostalo 9 stran a hnutí
Volby 2017 na severu Čech: Výsledky voleb sledujeme online Volby 2017 na severu Čech: Výsledky voleb sledujeme online

Bez Babiše, nebo s Babišem? 5 možných koalic nové vlády v Česku Bez Babiše, nebo s Babišem? 5 možných koalic nové vlády v Česku
Skandalista Sládek zatčen v Chomutově. Dělal kampaň Skandalista Sládek zatčen v Chomutově. Dělal kampaň
OBRAZEM: Piráti doma padli s Mladou Boleslaví po nájezdech OBRAZEM: Piráti doma padli s Mladou Boleslaví po nájezdech


Komentáře