Pivovar Kocour má vlastní zastávku ve Varnsdorfu, sám ji zafinancoval

Nová železniční zastávka Pivovar Kocour. Foto: archik KÚ ÚKNová železniční zastávka Pivovar Kocour. Foto: archik KÚ ÚK

Varnsdorf - Dvě nové železniční zastávky ve Varnsdorfu, tak vypadá aktuální situace na trati do německého Seifhennersdorfu a Grosschönau. V pátek (25.1.2014) byla slavnostně otevřena zastávka Varnsdorf - Pivovar Kocour.

Reklama

V říjnu 2013 byla otevřena znovuobnovená železniční zastávka Varnsdorf - Staré nádraží, nyní vznikla zastávka určená především pro návštěvníky Pivovaru Kocour, který zastávku financoval. Sloužit má i pro turisty.

Ti by měli jezdit jak ze směru od Liberce, tak od německého Seifhennersdorfu. Nová zastávka vznikla těsně před hranicemi na základě iniciativy majitele varnsdorfského pivovaru Josefa Šusty.

Ten zastávku nechal postavit a s Ústeckým krajem dojednal zastavování vlaků. Josef Šusta podotkl, že o stavbu dvou nových zastávek ve městě stála i varnsdorfská radnice.

Zastávka je unikátní svým designem, na kterém spolupracovala architektonická kancelář Domyjinak, která navrhla její výjimečnou výzdobu.

Po trati jezdí želenižní linky Trilex dopravce Vogtlandbahn objednávané i Ústeckým krajem ve směruna z Liberce přes Varnsdorf do Seifhennersdorfu. Do Liberce se dá od Pivovaru Kocour dostat asi za 70 minut, do Žitavy asi za 30 minut. Jízdní řád nabízí spoje zpravidla každé dvě hodiny, včetně víkendů.

Místní se ale obávají, aby se zastávka Pivovar Kocour nestala konečnou stanicí kvůli plánovaným záměrům na německé straně.

ČTĚTE: Na starém nádraží ve Varnsdorfu už staví vlaky

-im-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V Ústí vyroste menší hala pro bruslení. Vedle zimního stadionu V Ústí vyroste menší hala pro bruslení. Vedle zimního stadionu
Mimosoudní vymáhání pohledávek šetří peníze i čas Mimosoudní vymáhání pohledávek šetří peníze i čas
Rekonstrukce další části kanalizace v centru Roudnice je odloženo Rekonstrukce další části kanalizace v centru Roudnice je odloženo

Vznikne Na Kocandě parkovací dům? A co třeba u Labe? Vznikne Na Kocandě parkovací dům? A co třeba u Labe?
Vznikne v ústeckém Vaňově pobřežní promenáda místo přístavu? Vznikne v ústeckém Vaňově pobřežní promenáda místo přístavu?
Ekonomika nejen na severu Čech postavená na hlavu. Dluhy, exekuce a bez montoven by bylo ještě hůř Ekonomika nejen na severu Čech postavená na hlavu. Dluhy, exekuce a bez montoven by bylo ještě hůř

Obyvatelé Děčína ohroženi uvolněným skalním masivem se vrací domů Obyvatelé Děčína ohroženi uvolněným skalním masivem se vrací domů
V mostecké nemocnici o víkendu došlo k úmrtí novorozence. Co se stalo? V mostecké nemocnici o víkendu došlo k úmrtí novorozence. Co se stalo?
Lovci skolili lídra z Plzně a posunuli se na druhé místo! Lovci skolili lídra z Plzně a posunuli se na druhé místo!

Jaroslav Roubík chce ještě rok hrát hokej, pak se uvidí. Chuť stále mám, říká Jaroslav Roubík chce ještě rok hrát hokej, pak se uvidí. Chuť stále mám, říká
Požár domku na Děčínsku, jeden mrtvý Požár domku na Děčínsku, jeden mrtvý
Konec doplatků na bydlení obchodníkům s chudobou nevoní. Stahují se z Varnsdorfu Konec doplatků na bydlení obchodníkům s chudobou nevoní. Stahují se z Varnsdorfu


Komentáře