Parkování v České Lípě budou nově hlídat strážníci

Parkování v centru České Lípy. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Parkování v centru České Lípy. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Česká Lípa - Parkování v centru České Lípy budou hlídat městští strážníci. Nový systém startuje od 1. ledna 2015.

Reklama

Kontrolovat, zda někdo nestojí na placených parkovištích v centru České Lípy déle, než po dobu zaplacenou v parkovacím automatu, budou od 1. ledna 2015 přímo českolipští městští strážníci. Pokud někoho takového objeví, budou přestupek řidiče ihned řešit.

Strážníci tak nahradí pracovníky veřejně prospěšných prací, kteří budou na placených parkovištích v centru města naposledy 31. prosince 2014. Z města ale pracovníci veřejně prospěšných prací nezmizí, budou zodpovídat zejména za úklid v ulicích a tedy také za pořádek na parkovacích plochách.

Kromě toho, že na placená parkoviště budou přímo dohlížet městští strážníci, sníží se od nového roku také manipulační poplatek za nasazení a odstranění botičky, na jehož výši si lidé v minulosti také hodně stěžovali. Namísto tří set zaplatí řidiči jen stokorunu,“ uvedla starostka České Lípy Romana Žatecká a připomněla, že manipulační poplatek se standardně připočítává ke stanovené výši pokuty.

Město Česká Lípa v současné chvíli zaměstnává celkem 32 lidí na veřejně prospěšné práce, dva z nich pracují jako koordinátoři. Kromě těchto lidí dává českolipský městský úřad práci ještě třem dalším mladým lidem v rámci systému společensky účelných pracovních míst. V rámci něj se nejčastěji zaměstnávají mladí lidé bez praxe nebo naopak lidé nad 55 let.

„V zaměstnávání lidí na veřejně prospěšné práce i v rámci systému společensky účelných pracovních míst chceme nadále pokračovat. Počet lidí zaměstnaných na veřejně prospěšné práce chceme navýšit především na jaře a v létě, kdy se bez jejich pomoci město neobejde,“ doplnila Romana Žatecká.

ČTĚTE:  Česká Lípa reorganizuje vedení městské policie. Strážníci mají být více vidět

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře