Ovce v děčínské zoo zabili návštěvníci. Překrmili je pečivem

Beránek. Foto: archiv Zoo DěčínBeránek. Foto: archiv Zoo Děčín

Děčín - Zoologická zahrada Děčín zaznamenala další případ bezohledného chování návštěvníků. V důsledku překrmení pečivem zde v pondělí 25. ledna 2016 uhynul beránek ovce ouessantské a o dva dny později ve středu 27. ledna pak i ovečka.

Reklama

„Stalo se to i přes to, že jsou po celé zoo cedule s přísným zákazem krmení zvířat. Smrt zvířat je o to smutnější, že návštěvnost zoo je v těchto dnech opravdu nízká. V neděli přišlo do zoo pouhých 10 návštěvníků, a i přesto se mezi nimi našel někdo, kdo dokázal zvířeti takto ublížit,“ uvedla mluvčí zoo Alena Houšková.

Podle veterinářky Lýdie Čačkové umíralo zvíře v obrovských bolestech. "V důsledku překrmení pečivem totiž dochází k namnožení pěny a plynů v bachoru, který začne utlačovat jiné orgány, až dojede k selhání metabolického systému," vysvětlila.

Beránek byl jediným chovným samcem, kterého zoo chovala, byly mu necelé tři roky. Ovečka byla s největší pravděpodobností březí. Ve výběhu zůstala už jen jedna ovce.

„Tento smutný případ bohužel není ojedinělou záležitostí. Často nacházíme ve výbězích zbytky od svačin, párky v rohlíku nebo sušenky. Podobným způsobem v minulosti uhynula například kapybara vodní. A doslova za 5 minut dvanáct jsme od podobného osudu zachraňovali vloni samici makaka chocholatého,“ doplnila mluvčí.

Aby zoo na zákaz krmení zvířat v zoo co nejvíce upozornila, vytvořila beránkovi parte, které nyní visí nejen u jeho expozice, ale také na pokladně zoo a velmi rychle se šíří i po sociálních sítích.

Návštěvníci zoo se nemusejí bát, že by zvířata v zoo trpěla nedostatkem jídla. Jídelníčky jednotlivých druhů zvířat sestavují odborníci, kteří přesně vědí, co a hlavně kolik toho jaké zvíře potřebuje.

Krmení zvířat je v děčínské zoo dovoleno pouze u dvou expozic. U rybníčku s kachnami a v kontaktní zoo. Zde si mohou návštěvníci zakoupit nízkokalorické granule z krmného automatu, které zvířatům neublíží.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Děčínsko

Bouřky zaměstnaly hasiče. Každou chvíli měli výjezd! Bouřky zaměstnaly hasiče. Každou chvíli měli výjezd!
Budeme chtít Nymburk ještě překvapit, tvrdí po prvním finále děčínský Pomikálek Budeme chtít Nymburk ještě překvapit, tvrdí po prvním finále děčínský Pomikálek
Basketbalisté Děčína jsou znovu ve finále ligy Basketbalisté Děčína jsou znovu ve finále ligy

Chebsko a Děčínsko (Šluknovsko): Regiony u německých hranic s velkými rozdíly. Víme proč! Chebsko a Děčínsko (Šluknovsko): Regiony u německých hranic s velkými rozdíly. Víme proč!
Sesuv půdy na trať z Dolního Žlebu do Bad Schandau zastavil mezinárodní rychlíky Sesuv půdy na trať z Dolního Žlebu do Bad Schandau zastavil mezinárodní rychlíky
Kaňon Labe od Lovosic po Hřensko míří do seznamu Natura 2000 Kaňon Labe od Lovosic po Hřensko míří do seznamu Natura 2000


Komentáře