Ovce v děčínské zoo zabili návštěvníci. Překrmili je pečivem

Beránek. Foto: archiv Zoo Děčín
Beránek. Foto: archiv Zoo Děčín

Děčín - Zoologická zahrada Děčín zaznamenala další případ bezohledného chování návštěvníků. V důsledku překrmení pečivem zde v pondělí 25. ledna 2016 uhynul beránek ovce ouessantské a o dva dny později ve středu 27. ledna pak i ovečka.

Reklama

„Stalo se to i přes to, že jsou po celé zoo cedule s přísným zákazem krmení zvířat. Smrt zvířat je o to smutnější, že návštěvnost zoo je v těchto dnech opravdu nízká. V neděli přišlo do zoo pouhých 10 návštěvníků, a i přesto se mezi nimi našel někdo, kdo dokázal zvířeti takto ublížit,“ uvedla mluvčí zoo Alena Houšková.

Podle veterinářky Lýdie Čačkové umíralo zvíře v obrovských bolestech. "V důsledku překrmení pečivem totiž dochází k namnožení pěny a plynů v bachoru, který začne utlačovat jiné orgány, až dojede k selhání metabolického systému," vysvětlila.

Beránek byl jediným chovným samcem, kterého zoo chovala, byly mu necelé tři roky. Ovečka byla s největší pravděpodobností březí. Ve výběhu zůstala už jen jedna ovce.

„Tento smutný případ bohužel není ojedinělou záležitostí. Často nacházíme ve výbězích zbytky od svačin, párky v rohlíku nebo sušenky. Podobným způsobem v minulosti uhynula například kapybara vodní. A doslova za 5 minut dvanáct jsme od podobného osudu zachraňovali vloni samici makaka chocholatého,“ doplnila mluvčí.

Aby zoo na zákaz krmení zvířat v zoo co nejvíce upozornila, vytvořila beránkovi parte, které nyní visí nejen u jeho expozice, ale také na pokladně zoo a velmi rychle se šíří i po sociálních sítích.

Návštěvníci zoo se nemusejí bát, že by zvířata v zoo trpěla nedostatkem jídla. Jídelníčky jednotlivých druhů zvířat sestavují odborníci, kteří přesně vědí, co a hlavně kolik toho jaké zvíře potřebuje.

Krmení zvířat je v děčínské zoo dovoleno pouze u dvou expozic. U rybníčku s kachnami a v kontaktní zoo. Zde si mohou návštěvníci zakoupit nízkokalorické granule z krmného automatu, které zvířatům neublíží.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře