Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

Dálnice, ilustrační snímek. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Dálnice, ilustrační snímek. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

D8 - Na neděli 30. července 2017 se připravuje začátek oprav dálnice D8. Modernizace silniční komunikace bude rozdělena do několika navazujících etap. Opravovat se dálnice bude až do listopadu 2019.

Reklama

Práce na téměř 7 km dlouhém úseku provede EUROVIA CS pro ŘSD ČR.

Řidiči se budou muset připravit na dopravní obstrukce a případné zdlouhavé kolony. Dálnice po modernizaci ale bude pro vozidla komfortnější.

V rámci první etapy budou probíhat v některých částech úseku práce na rozšíření komunikace. Tato etapa zasáhne do provozu v místě jen částečně.

Od druhé poloviny srpna začne druhá etapa prací, která si v místě vyžádá omezení dopravy. Pracovat se bude ve středním dělícím pásu, tudíž rychlé pruhy v obou směrech budou uzavřeny a provoz bude veden v režimu 2+2 ve zbývajících částech dálnice.

Po dokončení prací ve středním dělícím pásu se práce přesunou na část dálnice směrem do Prahy a provoz bude veden v části na Ústí nad Labem. Následně se bude pracovat na části do Ústí nad Labem. Práce jsou naplánovány tak, aby v době zimní údržby bylo možné místem projíždět bez omezení. V době zimní údržby budou tedy práce utlumeny.

Na trase se nachází u obce Zdiby jeden most přes trasu, který bude v rámci prací po částech snesen a vybudován nový.

„Společnost EUROVIA CS si je plně vědoma toho, že stavební práce v daném místě dálnice D8 před Prahou, můžou způsobovat dopravní komplikace. Z tohoto důvodu byly práce rozděleny do několika navazujících etap, aby byl zachován provoz, i když omezený. Věříme, že odměnou za trpělivost řidičů i místních občanů jim bude nově opravená a bezpečnější komunikace,“ sdělila médiím Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.

Práce v místě budou probíhat každý den v době od 7 do 18 hodin.

Reklama

Hodnocení

3.11 hvězdiček / Hodnoceno: 19x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře