Obyvatelé Děčína ohroženi uvolněným skalním masivem se vrací domů

Masiv, který hrozí zřícením. Foto: archiv město Děčín
Masiv, který hrozí zřícením. Foto: archiv město Děčín

DĚČÍN - Lidé se mohou vracet po jedenácti dnech od incidentu s uvolněným skalním masivem, který na čas vyhnal tamní obyvatele ze svých domovů.

Reklama

Masiv je součástí Pastýřské stěny v části Podmokly. Uvolněný objekt byl velký cca 700 tun a bylo tedy nutné ho neprodleně odstranit. „Svolala jsem krizový štáb, abychom likvidaci skalního masivu co nejrychleji zorganizovali.  Město je na takové situace připraveno, má k dispozici projektovou dokumentaci k odstranění uvolněného masivu jeho snesením,“ řekla po zjištění problému před časem Marie Blažková, primátorka města.

Odstraňování části masivu probíhalo postupným odlupováním masivu a jeho odvozem.

Ohrožená oblast pod skalním masivem se týkala jednoho činžovního domu a jednoho rodinného domu. Místo bylo označeno páskou i na horní části masivu, tedy v místě za paloukem na Pastýřské stěně.

Evakuovaní lidé se mohou vracet domů

Nyní po jedenácti dnech město ukončilo evakuaci a lidé se postupně mohou vracet do svých domovů. Nadále se také dokončují práce pod svahem, jak upozorňuje server Novinky.cz.

Vedení města bylo před časem upozorněno odborníky, kteří na místě prováděli pravidelný monitoring, že hrozí nebezpečí, že by mohlo dojít k odtržení skály.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře