Obyvatele Chomutova trápí kriminalita i vandalismus, zjistilo dotazníkové šetření

Centrum města Chomutov. Foto: Wikipedia.orgCentrum města Chomutov. Foto: Wikipedia.org

Chomutov - Průzkum spokojenosti občanů, ve kterém se v prosinci mohli vyjádřit Chomutované, už má své výsledky. Ty budou součástí celkové analýzy a pomohou při aktualizaci Strategie města.

Reklama

„Zajímají nás názory a potřeby lidí, protože strategie je pro město dlouhodobý plán toho, jak život ve městě jeho obyvatelům zpříjemnit,“ řekl primátor města Jan Mareš.

"Na začátku března pomohou tyto poznatky jednotlivým pracovním skupinám složeným z úředníků, zastupitelů a odborníků, kteří se budou na aktualizaci strategie podílet," dodala mluvčí města Šárka Schönová, tisková mluvčí města.

Skupiny budou řešit tyto oblasti: Ekonomická udržitelnost, zaměstnanost, školství, vzdělávání. Doprava, technická infrastruktura a životní prostředí. Sociální služby a zdravotní péče, bydlení, bezpečnost. Kultura, sport, volnočasové aktivity a cestovní ruch.

"Občané mohli dotazník získat jak na webu města, tak i jako vložený leták v Chomutovských novinách v loňském roce. Vyplněných se vrátilo 505, což je reprezentativní vzorek, neboť se zúčastnily ženy a muži různého věku, bydlící v různých částech města, různé ekonomické aktivity," upřesnila městská mluvčí.

Spokojených občanů je 57 % s tím, že nejspokojenější jsou senioři. Průzkumu se zúčastnil zanedbatelný počet mladých do 18 let, což je signálem, že informace z této věkové skupiny je lepší získat například prostřednictvím škol.

Téměř polovina lidí spatřuje problémy v kriminalitě a vandalismu, celá čtvrtina v nízké nabídce pracovního uplatnění. Téměř polovina respondentů získává informace z Chomutovských novin, třetina z webu města. Přes 60 % lidí reagovalo na zlepšení stavu městské zeleně.

Na některé podněty bude reagovat až samotná strategie, většiny se však už týkají blízké plány města. „Otázkou bezpečnosti se zabýváme dlouhodobě, aktuálnímu stavu se přizpůsobuje práce městské policie, v letošním roce chceme výrazně rozšířit například kamerový systém,“ uvedl primátor Jan Mareš.

Zajímavé poznatky třeba vyplynuly z otázky ke třídění odpadu. „Sice devadesát procent respondentů potvrdilo, že odpad třídí, ale ti ostatní uvedli zajímavé důvody. Více než polovině se prostě třídit nechce a zbytek si stěžuje na nedostatek kontejnerů. Technické služby rozšířily jejich počet a navíc je opatřily telefonními čísly, kam mohou lidé volat v případě, že jsou plné před pravidelným svozem,“ doplnil primátor.

ČTĚTE: Chomutov nakoupí kamery za 3,5 milionu korun. Chce více sledovat ulice

Kamery a radary mají v Chomutově zkrotit řidiče

Evropské město sportu v Chomutově? Město se o titul uchází pro rok 2016

-tz-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vyberte si poslance. Na kandidátkách stran a hnutí lze kroužkovat Vyberte si poslance. Na kandidátkách stran a hnutí lze kroužkovat
Dochází k ovlivnění voleb? Podezření na kupčení s hlasy v Krupce na Teplicku Dochází k ovlivnění voleb? Podezření na kupčení s hlasy v Krupce na Teplicku
Volební manuál 2017. Rekapitulace, jak se volí poslanci Volební manuál 2017. Rekapitulace, jak se volí poslanci

Žhář, který zapálil byt v Jirkově, dostal 15 let vězení Žhář, který zapálil byt v Jirkově, dostal 15 let vězení
Ministr Robert Pelikán potvrdil výstavbu justičního areálu v Ústí. Kdy bude hotový? Ministr Robert Pelikán potvrdil výstavbu justičního areálu v Ústí. Kdy bude hotový?
Spojí labské břehy v Děčíně nové lávky pro pěší i cyklisty? Spojí labské břehy v Děčíně nové lávky pro pěší i cyklisty?


Komentáře