Obyvatele Chomutova trápí kriminalita i vandalismus, zjistilo dotazníkové šetření

Centrum města Chomutov. Foto: Wikipedia.orgCentrum města Chomutov. Foto: Wikipedia.org

Chomutov - Průzkum spokojenosti občanů, ve kterém se v prosinci mohli vyjádřit Chomutované, už má své výsledky. Ty budou součástí celkové analýzy a pomohou při aktualizaci Strategie města.

Reklama

„Zajímají nás názory a potřeby lidí, protože strategie je pro město dlouhodobý plán toho, jak život ve městě jeho obyvatelům zpříjemnit,“ řekl primátor města Jan Mareš.

"Na začátku března pomohou tyto poznatky jednotlivým pracovním skupinám složeným z úředníků, zastupitelů a odborníků, kteří se budou na aktualizaci strategie podílet," dodala mluvčí města Šárka Schönová, tisková mluvčí města.

Skupiny budou řešit tyto oblasti: Ekonomická udržitelnost, zaměstnanost, školství, vzdělávání. Doprava, technická infrastruktura a životní prostředí. Sociální služby a zdravotní péče, bydlení, bezpečnost. Kultura, sport, volnočasové aktivity a cestovní ruch.

"Občané mohli dotazník získat jak na webu města, tak i jako vložený leták v Chomutovských novinách v loňském roce. Vyplněných se vrátilo 505, což je reprezentativní vzorek, neboť se zúčastnily ženy a muži různého věku, bydlící v různých částech města, různé ekonomické aktivity," upřesnila městská mluvčí.

Spokojených občanů je 57 % s tím, že nejspokojenější jsou senioři. Průzkumu se zúčastnil zanedbatelný počet mladých do 18 let, což je signálem, že informace z této věkové skupiny je lepší získat například prostřednictvím škol.

Téměř polovina lidí spatřuje problémy v kriminalitě a vandalismu, celá čtvrtina v nízké nabídce pracovního uplatnění. Téměř polovina respondentů získává informace z Chomutovských novin, třetina z webu města. Přes 60 % lidí reagovalo na zlepšení stavu městské zeleně.

Na některé podněty bude reagovat až samotná strategie, většiny se však už týkají blízké plány města. „Otázkou bezpečnosti se zabýváme dlouhodobě, aktuálnímu stavu se přizpůsobuje práce městské policie, v letošním roce chceme výrazně rozšířit například kamerový systém,“ uvedl primátor Jan Mareš.

Zajímavé poznatky třeba vyplynuly z otázky ke třídění odpadu. „Sice devadesát procent respondentů potvrdilo, že odpad třídí, ale ti ostatní uvedli zajímavé důvody. Více než polovině se prostě třídit nechce a zbytek si stěžuje na nedostatek kontejnerů. Technické služby rozšířily jejich počet a navíc je opatřily telefonními čísly, kam mohou lidé volat v případě, že jsou plné před pravidelným svozem,“ doplnil primátor.

ČTĚTE: Chomutov nakoupí kamery za 3,5 milionu korun. Chce více sledovat ulice

Kamery a radary mají v Chomutově zkrotit řidiče

Evropské město sportu v Chomutově? Město se o titul uchází pro rok 2016

-tz-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V Ústí vyroste menší hala pro bruslení. Vedle zimního stadionu V Ústí vyroste menší hala pro bruslení. Vedle zimního stadionu
Mimosoudní vymáhání pohledávek šetří peníze i čas Mimosoudní vymáhání pohledávek šetří peníze i čas
Rekonstrukce další části kanalizace v centru Roudnice je odloženo Rekonstrukce další části kanalizace v centru Roudnice je odloženo

Vznikne Na Kocandě parkovací dům? A co třeba u Labe? Vznikne Na Kocandě parkovací dům? A co třeba u Labe?
Vznikne v ústeckém Vaňově pobřežní promenáda místo přístavu? Vznikne v ústeckém Vaňově pobřežní promenáda místo přístavu?
Ekonomika nejen na severu Čech postavená na hlavu. Dluhy, exekuce a bez montoven by bylo ještě hůř Ekonomika nejen na severu Čech postavená na hlavu. Dluhy, exekuce a bez montoven by bylo ještě hůř

Obyvatelé Děčína ohroženi uvolněným skalním masivem se vrací domů Obyvatelé Děčína ohroženi uvolněným skalním masivem se vrací domů
V mostecké nemocnici o víkendu došlo k úmrtí novorozence. Co se stalo? V mostecké nemocnici o víkendu došlo k úmrtí novorozence. Co se stalo?
Lovci skolili lídra z Plzně a posunuli se na druhé místo! Lovci skolili lídra z Plzně a posunuli se na druhé místo!

Jaroslav Roubík chce ještě rok hrát hokej, pak se uvidí. Chuť stále mám, říká Jaroslav Roubík chce ještě rok hrát hokej, pak se uvidí. Chuť stále mám, říká
Požár domku na Děčínsku, jeden mrtvý Požár domku na Děčínsku, jeden mrtvý
Konec doplatků na bydlení obchodníkům s chudobou nevoní. Stahují se z Varnsdorfu Konec doplatků na bydlení obchodníkům s chudobou nevoní. Stahují se z Varnsdorfu


Komentáře