Obrat na Podbořansku: Sanitky i v noci budou jezdit s lékaři

Sanitka libereckých záchranářů, ilustrační foto. Foto: Milan SmutnýSanitka libereckých záchranářů, ilustrační foto. Foto: Milan Smutný

Podbořansko - Záchranná služba Ústeckého kraje vyřešila situaci s nedostatkem lékařů na Podbořansku. Od března 2014 budou sanitní vozy k pacientům i v noci vyjíždět s lékařem.

Reklama

"Dle aktuální informace se v současné době podařilo sehnat dostatek doktorů a posádka RLP na Podbořansku bude po 28. únoru 2014 fungovat bez omezení ve stejném režimu jako dosud," sdělila krajská mluvčí Magdalena Hanáčková.

Potvrdila tak dobrou zprávu pro obyvatele Podbořanska, kteří byli "ohroženi" nedostatkem lékařů na stanici záchranné služby.

"V aktuálním návrhu na pokrytí kraje posádkami  ZZS se jeví Podbořansko jako problematické. Se změnou se nepočítá už od začátku roku, ale může k ní případně dojít po vyhodnocení situace za první dva měsíce roku," konstatovala v prosinci 2013 Magdalena Hanáčková.

"V návrhu je varianta, že stávající posádka rychlé lékařské pomoci by zůstala přes den (7 – 19 hodin), v noci by místo ní byla posádka se záchranářem a k dispozici pro akutní případy, tzv. systém setkávání (lékař přijíždí pacienta ošetřit na místo, ale nedoprovází jej do nemocnice, to už obstará posádka se záchranářem) by sloužila lékařská posádka ze Žatce," vysvětlila tehdy krajská mluvčí.

ČTĚTE: Ústecký kraj čeká problémy se záchrankou. Lékaři chybí zejména na Žatecku

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Trable s rekonstrukcí radnice v Jablonci nad Nisou nekončí Trable s rekonstrukcí radnice v Jablonci nad Nisou nekončí
V mostecké Bělehradské ulici je změna dopravního režimu, vznikl i nový parking V mostecké Bělehradské ulici je změna dopravního režimu, vznikl i nový parking
V Litvínově vyroste nová kotelna za miliardu. Postaví ji Unipetrol V Litvínově vyroste nová kotelna za miliardu. Postaví ji Unipetrol

Cena benzínu i nafty roste. Kolik zaplatí řidiči na severu Čech? Cena benzínu i nafty roste. Kolik zaplatí řidiči na severu Čech?
Lovci suverénně postoupili do čtvrtfinále Českého poháru! Lovci suverénně postoupili do čtvrtfinále Českého poháru!
VIZUALIZACE: Koupaliště v České Lípě je blíž k realizaci. Město hledá stavební firmu VIZUALIZACE: Koupaliště v České Lípě je blíž k realizaci. Město hledá stavební firmu


Komentáře