Oblíbenou prohlídku města poprvé využili vozíčkáři

Tema z Liberce:  o první specializované komentované prohlídce města pro vozíčkáře Foto: Statutární město Liberec - oficialTema z Liberce: o první specializované komentované prohlídce města pro vozíčkáře Foto: Statutární město Liberec - oficial

Liberec - Letní komentované prohlídky Liberce si návštěvníci města i místní oblíbili. Letošní novinku, kterou připravilo Městské informační centrum Liberec, využívají pravidelně desítky zájemců. Poslední červencový čtvrtek byla připravena i speciální prohlídka pro vozíčkáře, informoval Pavel Chmelík z odboru cestovního ruchu libereckého Magistrátu.

Reklama

Skupiny vozíčkářů se ujala Zuzana Rašínová, dobrovolnice dobrovolnického centra Amikus při Komunitním středisku Kontakt Liberec. Vozíčkáři dorazili z Brna na oslavu sta let působení Jedličkova ústavu v Liberci.

Prohlídka začala v historické radnici, kde návštěvníci obdivovali obřadní síň a vyptávali se na historii Liberce, pokračovala přes Divadlo F. X. Šaldy, k budově spořitelny, Libereckému zámku, hotelu Zlatý Lev a dále až k Severočeskému muzeu. Brněnská skupina se nejen intenzivně zajímala o všechny liberecké památky, ale také živě komentovala současnou tvář města. „Tato komentovaná prohlídka Liberce byla první speciálně připravená pro vozíčkáře v rámcispolupráce Komunitního střediska Kontakt a odboru sportu a cestovního ruchu. Trasa prohlídky byla upravena pro potřeby elektrických vozíku a předem jsme ji konzultovali s KLIKOU, což je klub při Komunitním středisku Kontakt Liberec pro handicapované osoby. Do budoucna je v plánu, že tyto prohlídky, pokud o ně bude zájem, budou realizovány právě ve spolupráci s tímto klubem Kontaktu,” uvedla vedoucí Městského informačního centra Liberec Pavlína Kuchtová.

Letní komentované prohlídky centrem Liberce jsou letošní novinkou Odboru sportu a cestovního ruchu Magistrátu města Liberec. Každý čtvrtek v 16 hodin, až do září, jsou pro předem přihlášené zájemce připraveny prohlídky interiérů historické radnice a odborný výklad o zajímavé architektuře centra města – Divadlo F. X. Šaldy, Liberecký zámek, budova bývalé Oblastní galerie v Liberci, Grandhotel Zlatý Lev, Severočeské muzeum a nově zrekonstruovanábudova Oblastní galerie v lázních, doplnil Pavel Chmelík.

Díky partnerství Liberce a Žitavy mohou zájemci též objevovat historické centrum tohoto německého města. Prohlídky s českým výkladem jsou připraveny vždy první sobotu v měsíci až do 6. září. Základní vstupné je v Liberci 50 Kč na osobu a 5 euro v Žitavě.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Liberecko

Cizinec v kempu zaútočil nožem na jiného muže. Chtěl vraždit? Cizinec v kempu zaútočil nožem na jiného muže. Chtěl vraždit?
Sever Čech trápí déšť, hrozí povodně Sever Čech trápí déšť, hrozí povodně
Zachránili tenistku Kvitovou, teď dostanou miliony Zachránili tenistku Kvitovou, teď dostanou miliony

Nejnavštěvovanější místa v Česku. V žebříčku exceluje Liberec Nejnavštěvovanější místa v Česku. V žebříčku exceluje Liberec
Andrej Babiš i Miloš Zeman pod palbou protestů nejen v Praze, ale i v Liberci Andrej Babiš i Miloš Zeman pod palbou protestů nejen v Praze, ale i v Liberci
Na Spartě nemáme co ztratit, avizuje Karafiát před finišem ligy Na Spartě nemáme co ztratit, avizuje Karafiát před finišem ligy


Komentáře