Novinky pro lyžaře: Skibus na Klínovec, vlaky na Moldavu, rozšíření provozu na Telnici

Nový zelený autobus. Foto: archiv Město Varnsdorf
Nový zelený autobus. Foto: archiv Město Varnsdorf

Ústecký kraj - Speciální skibus na Klínovec, Boží Dar a Fichtelberg, mimořádné vlaky na Moldavu, rozšíření provozu na Telnici nebo odvoz lyží a snowboardů zdarma – to jsou novinky, které chystá Doprava Ústeckého kraje pro lyžaře na zimní sezónu 2015/2016.

Reklama

Za běžné jízdné a bez potřeby připlácet za dopravu lyžařského vybavení na krušnohorské hřebeny vyvezou autobusy a vlaky Dopravy Ústeckého kraje. K horskému vlaku na Moldavu a ke čtrnácti autobusovým linkám, se kterými se lze dostat na hřebeny Krušných hor v průběhu celého roku, se nyní přidává i speciální skibusová linka 585 směr Klínovec, Boží Dar a Kurort Oberwiesenthal.

Zvláštní skibusová linka č. 585,  připravená Ústeckým krajem pro lyžařskou sezónu 2015/2016,  má ambici stát se rychlou a pohodlnou alternativou individuální dopravy pro lyžaře a běžkaře z Jirkova, Chomutova i okolních měst. Míří do lyžařských areálů Alšovka, Horní Halže, Loučná pod Klínovcem, Klínovec, Boží Dar Neklid, Nowaco či na Fichtelberg a k běžkařským trasám z Měděnce (Kryštofovy Hamry), Krušnohorské lyžařské magistrále, klínoveckým a božídarským okruhům, Jahodové louce nebo k německé Skiareně.

Milovníci zimních sportů by měli uvítat, že ve skibusu i v ostatních pravidelných linkách do Krušných hor mohou vozit lyže i snowboardy zdarma.

Na zimní sezónu je kromě skibusu opět připraveno posílení linky č. 451 z Ústí nad Labem do lyžařského areálu Telnice a k hřebenovým běžkařským trasám. Snad příjemnou možnost vypravit se za sněhem do Krušných hor chystá DÚK pro obyvatele Ústí nad Labem a Teplic na období jarních prázdnin.

Na Moldavu a zpět vyjede z těchto měst hned několik vlakových spojů s kapacitou 220 míst.

Mimořádné moldavské vlaky pojedou 1., 2., 15. a 16. února 2016 jako přímé spoje z Ústí nad Labem přes Teplice, Osek, Dubí a Mikulov až na Moldavu v Krušných horách.

S Dopravou Ústeckého kraje se běžkaři, sjezdaři a snowboardisté dostanou do krušnohorských středisek dalšími čtrnácti pravidelnými autobusovými linkami.

Linka č. 600 Klášterec n. Ohří – Měděnec míří k lyžařskému areálu Alšovka a navazuje také na linky 582 a 585 na Klínovec a do Božího Daru. Linka č. 582 Vejprty – Kovářská – Boží Dar zastavuje u lyžařských areálů Loučná, Klínovec, Boží Dar Neklid a Nowaco a dostanete se s ní na klínovecké i božídarské běžkařské okruhy.

S linkou č. 560 Chomutov – Mezihoří – Načetín se dostanete k lyžařskému areálu Mezihoří. Linka č. 523 Litvínov – Klíny – Český Jiřetín je ideálním spojením k lyžařským areálům Klíny a Český Jiřetín. Linka č. 521 Litvínov – Nová Ves v Horách – Hora Sv. Kateřiny – Brandov Vás dopraví k lyžařskému areálu Hora Svaté Kateřiny.

S linkou č. 493 Teplice – Moldava máte možnost navštívit lyžařský areál Mikulov či běžkařské dráhy v Novém Městě, na Moldavě nebo německém Neu Rehefeldu. Linka č. 484 Teplice – Komáří Vížka je možností, jak se dostat k lyžařskému areálu na Liščím vrchu. Linka č. 452 Ústí nad Labem – Tisá – Petrovice Vás doveze k lyžařskému areálu v Tisé i nedaleko zdejších běžkařských okruhů. V zimě posílená linka č. 451 Ústí nad Labem – Telnice – Krásný les zastavuje u lyžařského areálu Telnice i na hřebenu Krušných hor nedaleko běžkařských tras. Linka č. 433 Děčín – Sněžník vás doveze k běžkařským tratím.

S linkou č. 398 Teplice – Cínovec – Altenberg jste z Čech doslova za pár minut na německých běžkařských okruzích v Altenbergu nebo u zdejší sjezdovky. Na vrcholky a k běžkařským tratím se dostanete ještě s linkami č. 586 a 587 Chomutov – Vejprty a č. 588 Chomutov – Hora Sv. Šebestiána. Většina výše uvedených linek Vás pak doveze k některému z nástupních bodů na Krušnohorskou lyžařskou magistrálu.

Unikátní zážitek nabízí cesta do Krušných hor jediným horským vlakem, který zůstává přes zimu v provozu. Pravidelnou linkou U25 z Mostu přes Litvínov a Osek se dostanete přímo k běžeckému lyžařskému areálu v Novém Městě, na Krušnohorskou magistrálu nebo na německé běžkařské tratě v Neu Rehefeldu.

Skibusová linka na Klínovec a posílení linky na Telnici bude v provozu do 28. března 2016. Informace k jízdním řádům linek DÚK, směřujících do Krušných hor, naleznete na dopravním portálu www.dopravauk.cz nebo u dopravců v informačních kancelářích v 19 městech Ústeckého kraje.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře