Novinky pro lyžaře: Skibus na Klínovec, vlaky na Moldavu, rozšíření provozu na Telnici

Nový zelený autobus. Foto: archiv Město VarnsdorfNový zelený autobus. Foto: archiv Město Varnsdorf

Ústecký kraj - Speciální skibus na Klínovec, Boží Dar a Fichtelberg, mimořádné vlaky na Moldavu, rozšíření provozu na Telnici nebo odvoz lyží a snowboardů zdarma – to jsou novinky, které chystá Doprava Ústeckého kraje pro lyžaře na zimní sezónu 2015/2016.

Reklama

Za běžné jízdné a bez potřeby připlácet za dopravu lyžařského vybavení na krušnohorské hřebeny vyvezou autobusy a vlaky Dopravy Ústeckého kraje. K horskému vlaku na Moldavu a ke čtrnácti autobusovým linkám, se kterými se lze dostat na hřebeny Krušných hor v průběhu celého roku, se nyní přidává i speciální skibusová linka 585 směr Klínovec, Boží Dar a Kurort Oberwiesenthal.

Zvláštní skibusová linka č. 585,  připravená Ústeckým krajem pro lyžařskou sezónu 2015/2016,  má ambici stát se rychlou a pohodlnou alternativou individuální dopravy pro lyžaře a běžkaře z Jirkova, Chomutova i okolních měst. Míří do lyžařských areálů Alšovka, Horní Halže, Loučná pod Klínovcem, Klínovec, Boží Dar Neklid, Nowaco či na Fichtelberg a k běžkařským trasám z Měděnce (Kryštofovy Hamry), Krušnohorské lyžařské magistrále, klínoveckým a božídarským okruhům, Jahodové louce nebo k německé Skiareně.

Milovníci zimních sportů by měli uvítat, že ve skibusu i v ostatních pravidelných linkách do Krušných hor mohou vozit lyže i snowboardy zdarma.

Na zimní sezónu je kromě skibusu opět připraveno posílení linky č. 451 z Ústí nad Labem do lyžařského areálu Telnice a k hřebenovým běžkařským trasám. Snad příjemnou možnost vypravit se za sněhem do Krušných hor chystá DÚK pro obyvatele Ústí nad Labem a Teplic na období jarních prázdnin.

Na Moldavu a zpět vyjede z těchto měst hned několik vlakových spojů s kapacitou 220 míst.

Mimořádné moldavské vlaky pojedou 1., 2., 15. a 16. února 2016 jako přímé spoje z Ústí nad Labem přes Teplice, Osek, Dubí a Mikulov až na Moldavu v Krušných horách.

S Dopravou Ústeckého kraje se běžkaři, sjezdaři a snowboardisté dostanou do krušnohorských středisek dalšími čtrnácti pravidelnými autobusovými linkami.

Linka č. 600 Klášterec n. Ohří – Měděnec míří k lyžařskému areálu Alšovka a navazuje také na linky 582 a 585 na Klínovec a do Božího Daru. Linka č. 582 Vejprty – Kovářská – Boží Dar zastavuje u lyžařských areálů Loučná, Klínovec, Boží Dar Neklid a Nowaco a dostanete se s ní na klínovecké i božídarské běžkařské okruhy.

S linkou č. 560 Chomutov – Mezihoří – Načetín se dostanete k lyžařskému areálu Mezihoří. Linka č. 523 Litvínov – Klíny – Český Jiřetín je ideálním spojením k lyžařským areálům Klíny a Český Jiřetín. Linka č. 521 Litvínov – Nová Ves v Horách – Hora Sv. Kateřiny – Brandov Vás dopraví k lyžařskému areálu Hora Svaté Kateřiny.

S linkou č. 493 Teplice – Moldava máte možnost navštívit lyžařský areál Mikulov či běžkařské dráhy v Novém Městě, na Moldavě nebo německém Neu Rehefeldu. Linka č. 484 Teplice – Komáří Vížka je možností, jak se dostat k lyžařskému areálu na Liščím vrchu. Linka č. 452 Ústí nad Labem – Tisá – Petrovice Vás doveze k lyžařskému areálu v Tisé i nedaleko zdejších běžkařských okruhů. V zimě posílená linka č. 451 Ústí nad Labem – Telnice – Krásný les zastavuje u lyžařského areálu Telnice i na hřebenu Krušných hor nedaleko běžkařských tras. Linka č. 433 Děčín – Sněžník vás doveze k běžkařským tratím.

S linkou č. 398 Teplice – Cínovec – Altenberg jste z Čech doslova za pár minut na německých běžkařských okruzích v Altenbergu nebo u zdejší sjezdovky. Na vrcholky a k běžkařským tratím se dostanete ještě s linkami č. 586 a 587 Chomutov – Vejprty a č. 588 Chomutov – Hora Sv. Šebestiána. Většina výše uvedených linek Vás pak doveze k některému z nástupních bodů na Krušnohorskou lyžařskou magistrálu.

Unikátní zážitek nabízí cesta do Krušných hor jediným horským vlakem, který zůstává přes zimu v provozu. Pravidelnou linkou U25 z Mostu přes Litvínov a Osek se dostanete přímo k běžeckému lyžařskému areálu v Novém Městě, na Krušnohorskou magistrálu nebo na německé běžkařské tratě v Neu Rehefeldu.

Skibusová linka na Klínovec a posílení linky na Telnici bude v provozu do 28. března 2016. Informace k jízdním řádům linek DÚK, směřujících do Krušných hor, naleznete na dopravním portálu www.dopravauk.cz nebo u dopravců v informačních kancelářích v 19 městech Ústeckého kraje.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře