Ničemný úsek v Přestanově stále trápí řidiče. Dokončení kruhového objezdu se navíc opozdí

Okružní křižovatka. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Okružní křižovatka. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

PŘESTANOV - Útrapy zažívají řidiči projíždějící Přestanovem na hlavním tahu ve směru Děčín - Teplice. A jen tak to neskončí.

Reklama

V Přestanově se buduje kruhový objezd. Vyfrézovaná silnice na tomto úseku je ale tak v katastrofálním stavu, že i na poměry rozkopaných silnic je tohle příliš. Řidiči jedoucí od Chabařovic nebo z Ústí ve směru na Teplice a naopak tak zažívají na tomto úseku skutečné galeje.

Stavba okružní křižovatky se měla dokončovat na jaře 2018, patrně v březnu. Ale nyní už je zřejmé, že konečný termín to nebude. "Rozkopaná" silnice je přitom v této oblasti už od května letošního roku.

Jak informuje Český rozhlas Sever, aktuální práce v úseku zkomplikovala oprava dešťové kanalizace, která vede středem zamýšleného kruhového objezdu. Ztížená situace pro řidiče na silnici I/13 pravděpodobně bude pokračovat až do letních měsíců roku 2018.

A tohle nebyla jediná komplikace ve výstavbě okružní křižovatky. Jak jsme psali už v říjnu, práci tehdy ztížilo nalezení betonových desek a žulových kostek pod asfaltem, se kterými se nepočítalo. Rovněž inženýrské sítě vedly jinudy, než měly.

Žulové kostky přitom nepřekvapily silničáře letos poprvé. Už v létě je našli dělníci pod asfaltem na teplické Masarykově ulici a rovněž došlo ke zpoždění opravy tohoto úseku. Řidiči nemohli důležitou teplickou dopravní tepnou v jednom směru projet celé léto. Ve směru na Ústí nad Labem museli pokračovat přes objízdné trasy.

Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Nina Ledvinová pak pro MF Dnes sdělila, že buď se betonové desky a žulová dlažba musí opravit nebo úplně odstranit. Dělníci tehdy na úseku přestali pracovat a finalizace stavby nabrala zpoždění.

Teď je jasné, že zamýšlené dokončení stavby do jara 2018 se asi nestihne. A rukou v ruce se zpožděním pracovních prací jde také prodražení stavby.

„V místě od hlavní silnice směrem na Krupku by měl SČVaK dokončit práce na opravě dešťové kanalizace, pak bychom chtěli do vánočních svátků komunikaci upravit tak, abychom ji ještě letos stihli zabalit do podkladní vrstvy asfaltového betonu,“ řekl Českému rozhlasu Sever David Huja, jenž je stavbyvedoucím společnosti Swietelsky - Dopravní stavby Západ, která stavbu provádí.

Podle dostupných informací by stavba měla být dokončena 30. června 2018.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře