Ničemný úsek v Přestanově stále trápí řidiče. Dokončení kruhového objezdu se navíc opozdí

Okružní křižovatka. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czOkružní křižovatka. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

PŘESTANOV - Útrapy zažívají řidiči projíždějící Přestanovem na hlavním tahu ve směru Děčín - Teplice. A jen tak to neskončí.

Reklama

V Přestanově se buduje kruhový objezd. Vyfrézovaná silnice na tomto úseku je ale tak v katastrofálním stavu, že i na poměry rozkopaných silnic je tohle příliš. Řidiči jedoucí od Chabařovic nebo z Ústí ve směru na Teplice a naopak tak zažívají na tomto úseku skutečné galeje.

Stavba okružní křižovatky se měla dokončovat na jaře 2018, patrně v březnu. Ale nyní už je zřejmé, že konečný termín to nebude. "Rozkopaná" silnice je přitom v této oblasti už od května letošního roku.

Jak informuje Český rozhlas Sever, aktuální práce v úseku zkomplikovala oprava dešťové kanalizace, která vede středem zamýšleného kruhového objezdu. Ztížená situace pro řidiče na silnici I/13 pravděpodobně bude pokračovat až do letních měsíců roku 2018.

A tohle nebyla jediná komplikace ve výstavbě okružní křižovatky. Jak jsme psali už v říjnu, práci tehdy ztížilo nalezení betonových desek a žulových kostek pod asfaltem, se kterými se nepočítalo. Rovněž inženýrské sítě vedly jinudy, než měly.

Žulové kostky přitom nepřekvapily silničáře letos poprvé. Už v létě je našli dělníci pod asfaltem na teplické Masarykově ulici a rovněž došlo ke zpoždění opravy tohoto úseku. Řidiči nemohli důležitou teplickou dopravní tepnou v jednom směru projet celé léto. Ve směru na Ústí nad Labem museli pokračovat přes objízdné trasy.

Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Nina Ledvinová pak pro MF Dnes sdělila, že buď se betonové desky a žulová dlažba musí opravit nebo úplně odstranit. Dělníci tehdy na úseku přestali pracovat a finalizace stavby nabrala zpoždění.

Teď je jasné, že zamýšlené dokončení stavby do jara 2018 se asi nestihne. A rukou v ruce se zpožděním pracovních prací jde také prodražení stavby.

„V místě od hlavní silnice směrem na Krupku by měl SČVaK dokončit práce na opravě dešťové kanalizace, pak bychom chtěli do vánočních svátků komunikaci upravit tak, abychom ji ještě letos stihli zabalit do podkladní vrstvy asfaltového betonu,“ řekl Českému rozhlasu Sever David Huja, jenž je stavbyvedoucím společnosti Swietelsky - Dopravní stavby Západ, která stavbu provádí.

Podle dostupných informací by stavba měla být dokončena 30. června 2018.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Slavnostní koncert Jitky Čechové je v roudnickém pivovaru Slavnostní koncert Jitky Čechové je v roudnickém pivovaru
Předání výhry NEJ miminku z roudnické porodnice: Maxim Brůna Předání výhry NEJ miminku z roudnické porodnice: Maxim Brůna
Lidé protestují proti zrušenému nočnímu vlaku z Ústí do Prahy Lidé protestují proti zrušenému nočnímu vlaku z Ústí do Prahy

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví


Komentáře