Nezaměstnaní by mohli pracovat v krajských příspěvkových nebo státních firmách

Logo Úřadu práce ČRLogo Úřadu práce ČR

Ústecký kraj - Jak snížit nezaměstnanost v Ústeckém kraji? Třeba zaměstnáváním v krajských příspěvkových organizacích nebo ve firmách typu Lesy ČR či České dráhy.

Reklama

Do několika měsíců by mohla vzniknout nová pracovní místa v Ústeckém kraji, a to především v krajských příspěvkových organizacích. Na nábor nových pracovníků by mohly pomoci peníze z Úřadu práce.

Tento plán představil na výjezdním zasedání Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje v Litoměřicích hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM).

"Nezaměstnaní by také mohli najít uplatnění ve velkých podnicích se státní účastí, jako jsou třeba Lesy ČR nebo České dráhy," dodala generální ředitelka Úřadu práce ČR Marie Bílková.

Předseda rady a europoslanec Richard Falbr (ČSSD) konstatoval, že zvýšení zaměstnanosti v Ústeckém kraji je závislé především na úspěšnosti v jednání s novými investory, kteří by chtěli na severu Čech investovat.

Zasedání Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje se zúčastnila i ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová (ČSSD). Ta podotkla, že nová pracovní místa by měla vznikat především přirozeně, díky rostoucí ekonomice.

ČTĚTE: Ústecký kraj trápí skoro 12% nezaměstnanost, Liberecko je na tom lépe

-ag-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Konec října má být deštivý, ochladí se a může i sněžit Konec října má být deštivý, ochladí se a může i sněžit
Liberecký hejtman Martin Půta se vzdá mandátu Liberecký hejtman Martin Půta se vzdá mandátu
Účet nehod posledních dní: Uzavřená D8 a fabie v Jirkově na boku Účet nehod posledních dní: Uzavřená D8 a fabie v Jirkově na boku

Jak volily kraje a okresy: ANO bodovalo na úkor ČSSD na severu Čech Jak volily kraje a okresy: ANO bodovalo na úkor ČSSD na severu Čech
OBRAZEM: Piráti porazili Pardubice 3:2 OBRAZEM: Piráti porazili Pardubice 3:2
Referendum ve Vědomicích: Trasu obchvatu lidé odmítli Referendum ve Vědomicích: Trasu obchvatu lidé odmítli


Komentáře