Nejdražší územní plán chce rada města nahradit novým

Ústecký magistrát. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Ústecký magistrát. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n./L. - Současný územní plán města Ústí nad Labem, který byl schválen koncem roku 2011 a stál 34 milionů korun a stal se tak nejdražším ze všech plánů krajských měst, chce rada města ukončit a pořídit nový.

Reklama

Podle kanceláře primátorky je nutné zpracovat novou dopravní koncepci. Je také nutné upravit rozsah zastavěných ploch vzhledem ke změnám v počtu obyvatel. Celkově by měl více zohlednit potřeby města. Nový územní plán by měl být připraven týmem odborníků, složený z architektů nebo urbanistů.

Podle rady města měl současný územní plán nedostatky už ve fázi přípravy, které by byly na úpravu příliš nákladné a proto bude vhodnější zajistit nový. O novém plánu se bude rozhodovat 2. prosince. Pokud zastupitelstvo rozhodne o zahájení procesu tvorby nového plánu, budou se moci zapojit občané ale i podnikatelé s připomínkami nebo námitkami.

Ústecké zastupitelstvo rozhodne o pořízení nového územního plánu, bude zahájen proces pořízení územního plánu. Zapojit se do něj budou moci i občané a další subjekty ve městě. V jeho průběhu mohou podávat připomínky a námitky.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře