Náměstí ve Šluknově se změní, čeká ho rekonstrukce

Současná podoba náměstí Míru ve Šluknově. Foto: archiv MojeŠluknovsko.cz
Současná podoba náměstí Míru ve Šluknově. Foto: archiv MojeŠluknovsko.cz

Šluknov - Náměstí Míru ve Šluknově se dočká rekonstrukce. Ta bude financována z rozpočtu města. Stavební práce mají být hotovy v létě 2015.

Reklama

První etapa rekonstrukce hlavního náměstí ve Šluknově bude stát přes 9 milionů korun bez DPH. Hlavním dodavatelem prací jsou Technické služby Šluknov, stavba je financována z městského rozpočtu. Stavební práce mají být hotovy do konce července 2015.

Podle vedení města bylo nutné revitalizaci náměstí rozdělit na dvě etapy. První etapou je rekonstrukce spodní části náměstí včetně zeleně. Prostor před radnicí a chodník od stavebního úřadu až k pěší zóně bude rekonstruován v rámci 2. etapy.

Cílem stavby je především zklidnění dopravy na náměstí Míru, vytvoření klidové zóny pro občany města a také bezpečnostní prvky pro lidi pohybující se po náměstí. Cílem rekonstrukce chodníků je umožnit snadnější pohyb pro imobilní občany.

Veškeré prvky městského mobiliáře jako jsou lavičky, odpadkové koše nebo okrasné zábrany podél chodníků budou v historickém stylu - kombinace dřeva a litiny. Taktéž sloupy veřejného osvětlení budou v historickém stylu.

VIZUALIZACE: Více fotografií na MojeŠluknovsko.cz

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře