Na turistická místa Ústeckého kraje vyjíždějí cyklobusy. Kam na výlet?

Cyklobus. Foto: archiv Obec Těchlovice
Cyklobus. Foto: archiv Obec Těchlovice

Ústecký kraj - Nově na osmi regionálních linkách Dopravy Ústeckého kraje vyjedou v sobotu 6. června 2015 autobusy umožňující přepravu jízdních kol. Připojí se tak k sedmadvaceti již provozovaným regionálním cyklobusům. Přepravu jízdních kol budou krajské autobusy zajišťovat až do konce září 2015.

Reklama

Kraj reaguje na rostoucí poptávku veřejnosti a milovníků cyklistiky. Jde vlastně o stávající autobusy, které jsou doplněny o vlek pro přepravu kol.

Za charakteristické zelené nízkopodlažní vozy s klimatizací zapojí o víkendu dopravci na nových „cyklolinkách“ vleky s minimální kapacitou 20 jízdních kol. Cyklobusy nebudou v provozu jen o víkendech, během prázdnin dokonce i ve všedních dnech. Stejně jako u již provozovaných cyklobusů vyjde přeprava kola na 20 korun.

Cyklistické spoje dopraví turisty do celé řady atraktivních turistických lokalit. Linku č. 506  Měrunice – Bílina – Lovosice mohou využít k výletu do oblíbeného Opárenského údolí a Černodolského mlýna.

Linka č. 484 Teplice – Krupka – Fojtovice vyveze cyklisty na hřeben Krušných hor u Komáří vížky.

Do Krušných hor se dostanou i s linkou č. 493 Teplice – Moldava. Z Moldavy se mohou vydat na cyklovýlet například směrem na Cínovec a Altenberg.

Linka č. 523 Litvínov – Český Jiřetín je dobrým výchozím místem pro několik cílů v okolí, třeba přehradu Fláje.

Z Litvínova se do Krušných hor s kolem dostanou i linkou č. 521 a to na Horu Svaté Kateřiny a do Brandova.

Na oblíbený Boží Dar, s možností vystoupit na Měděnci, míří linka č. 584 z Jirkova a Chomutova.  S linkou č. 600 Kadaň – Klášterec nad Ohří – Vejprty budou mít ideální možnost k nástupu na cyklostezku Ohře.

Poslední z nově se rozjíždějících cyklistických spojů jede dokonce za hranice – linka č. 583 bezpečně dopraví cyklisty z Vejprt do Německa, kde je výstupní stanicí Annaberg  - Buchholz. Ve směru od Kadaně a Klášterce navazuje na linku 600 bez nutnosti přestupování.

Kompletní jízdní řády a informace o provozu cyklobusů jsou na dopravním portálu www.dopravauk.cz. Pro přepravu jízdních kol v kraji se dá kombinovat také bohatá nabídka dopravy na železnici, kde platí jízdné dle tarifu Českých drah.

TIPY NA VÝLET: Skanzen v Březnu na Lounsku: Jak žili naši předci

Mikroregion Podřipsko a jeho dominanta – památná hora Říp

Jižní brána Českého středohoří: Louny jsou perlou na řece Ohři

České Švýcarsko: Kaňonem Labe z Děčína do Hřenska

Mikroregion Tolštejn: Navštivte tradiční Tolštejnské slavnosti

České Švýcarsko: Vítá nás největší skalní útvar v Evropě - Pravčická brána

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře