Na lokální tratě v Ústeckém kraji mohou vyjet vlaky RegioJet

Vlak, ilustrační foto. Foto: Michal Málek, České dráhy
Vlak, ilustrační foto. Foto: Michal Málek, České dráhy

ÚSTECKÝ KRAJ - Zakázku na zajišťování veřejné vlakové dopravy v Ústeckém kraji na 10 let může vyhrát dopravce RegioJet. Kraj nyní bude ověřovat, zda firma Radima Jančury bude schopna technicky zajišťovat pravidelnou dopravu na regionálních tratích.

Reklama

Na šesti elektrifikovaných tratích v Ústeckém kraji může od prosince 2019 jezdit RegioJet, pokud s ním Ústecký kraj nakonec smlouvu podepíše.

Zatím firma, která je známa především žlutými autobusy, vyhrála poptávkové řízení. Nabídla podle krajského úřadu nejnižší cenu.

V poptávkovém řízení RegioJet nabídl za 1,005 milionu kilometrů ročně 149 milionů korun.

Kraj podle webu Zdopravy.cz RegioJet vybral k dalšímu jednání z toho důvodu, že v soutěži porazil dosavadního dopravce České dráhy a dále Arrivu a Leo Express.

Kraj požadoval nové elektrické jednotky. České dráhy na eliktrifikovaných tratích většinou využívají dosud dieselové jednotky Regionova.

Změny dopravce se má týkat tratí Děčín - Ústí nad Labem-Střekov (pravobřežní trať), Ústí nad Labem-západ - Štět, Ústí nad Labem přes Úpořiny do Bíliny (linka U5), Most - Žatec (linka U13), Most - Žatec (část linky), Most - Bílina, Teplice - Litvínov.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře