Na cestující čeká pohodlnější spojení do Drážďan i Krušných hor

Vlak. Foto: SeveročeskýDeník.cz
Vlak. Foto: SeveročeskýDeník.cz

ÚSTECKÝ KRAJ - Na zajímavou novinku se mohou těšit cestující v Ústeckém kraji. Dočkají se lepšího spojení do německých Drážďan i Moldavy v Krušných horách.

Reklama

Novinka spočívá v tom, že České dráhy, jak upozornil server Zdopravy.cz, nasadí původně adventní vlak, tzv. Vánoční kometu, do svého jízdního řádu i během jarních a letních měsíců. Lidé se tak mohou těšit na více spojů i komfortní vlaky.

Z Ústí nad Labem se dokonce půjde dostat přímo na Moldavu, a to komfortním spojem RegioShark. Častější bude i spojení do saských Drážďan. Tam se cestující dostanou v rychlejším čase, a to během víkendů (platí i pro státní svátky a Velikonoce) od 7. dubna do 28. října. Nově by jízda do Drážďan z Ústí mohla trvat necelou hodinu. Z ústeckého hlavního nádraží budou vyjíždět vlaky směrem do Německa tři minuty po čtvrt na deset.

Vlaky z krajského města budou jezdit i na Moldavu v Krušných horách. Ve spojení na Moldavu se plánuje i zastávka v Mostě. Jak jsme již informovali, nechybělo přitom mnoho, a trať na Moldavu by byla zrušena. To kdyby prosadil svůj záměr ministr dopravy Dan Ťok z hnutí ANO.

„Osvědčilo se například přímé spojení z Ústí nad Labem  na Moldavu RegioSharkem v období jarních prázdnin  ústeckých, teplických a mosteckých škol. Velký zájem cestujících jsme zaznamenali také v letních měsících ve směru do Drážďan,“ uvedla pro server Zdopravy.cz mluvčí ČD Radka Pistoriusová.

Ministr Ťok z ANO chtěl trať na Moldavu zrušit

Železniční trať v uvedené oblasti využívají spíše turisté směřující do Krušných hor. Horská dráha je 130 let stará a její část z Louky u Litvínova do Moldavy je kulturní památkou.

Moldavskou trať poznamenal sesuv půdy, vinou kterého do oblasti přestali jezdit i turisté.

Místní doufají, že se ministru dopravy Danu Ťokovi nepodaří zmírnit povinnosti státu pečovat o železniční tratě. Za daných podmínek se stát musí starat i o tratě, po kterých jezdí jen malé množství vlaků, což se týká i těch na Moldavě.

Moldavská trať tak teď ještě má štěstí, protože při případném zásahu ministra dopravy by se v budoucna dalších oprav už dočkat nemusela.

href="http://zdopravy.cz/drahy-poslou-zraloky-na-moldavu-z-komety-do-drazdan-bude-temer-celorocni-spoj-2336/">
Dráhy pošlou „žraloky“ na Moldavu, z Komety do Drážďan bude téměř celoroční spo
Reklama

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře