Na českolipské nádraží dorazí parní vlak. Zastaví i v Doksech

Do České Lípy dorazí parní vlak. Reprofoto: plakát ČD NostalgieDo České Lípy dorazí parní vlak. Reprofoto: plakát ČD Nostalgie

Česká Lípa - Z pražského Braníku přes Mladou Boleslav, Doksy až do České Lípy bude vypraven speciální parní vlak. Ten na svoji víkendovou pouť vyrazí v sobotu 12. července 2014.

Reklama

V soupravě historických vozů s dřevěnými sedačkami bude zařazený také speciální bufetový vůz, kde si budou moci cestující koupit občerstvení či suvenýry na památku. V čele vlaku bude stát lokomotiva „Štokr“ 566.036 z roku 1952. Vlak na českolipské nádraží dorazí v 11.47 hodin, odjede v 16 hodin.

Svoji jízdu vlak začne na pražském nádraží Braník již po osmé hodině ráno. Než dorazí do České Lípy, zastaví například v Neratovicích, Mladé Boleslavi, Bakově nad Jizerou nebo Doksech.

Během cesty mohou turisté navštívit například Drábské světničky, zámek v Mnichově hradišti (tam cestující kvůli výluce zdarma doveze z Mladé Boleslavi autobus), Bezděz nebo Máchovo jezero. Milovníci piva pak mohou využít kyvadlovou dopravu z Bakova nad Jizerou a nechat se dovézt až do Svijanského Újezdu, kde budou na tamním koupališti probíhat Slavnosti svijanského piva.

Kvůli výluce je zrušená plánovaná výletní trasa z Mnichova Hradiště do Tanvaldu, proto vlak ukončí svoji jízdu už v České Lípě. Tam posádka vlaku provede nutnou údržbu parní lokomotivy, kterou budou muset také otočit tak, aby mohla zase ve čtyři hodiny vyrazit zpátky směr Praha. V době, kdy bude vlak stát na nádraží v České Lípě, si ho budou moci případní zájemci po domluvě s průvodčím prohlédnout.

Zpáteční jízdenka Praha-Česká Lípa stojí 320 korun, jízdenka mezi sousedními stanicemi stojí 60 korun. S předstihem si jízdenky můžou zájemci koupit v Praze na nádraží Braník či na Masarykově nádraží. V sobotu si pak lidé koupí jízdenku po nástupu do vlaku přímo u průvodčího.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Českolipsko

Rozzuřený otec zbil desetiletého syna. Neuvěřitelné, kvůli čemu! Rozzuřený otec zbil desetiletého syna. Neuvěřitelné, kvůli čemu!
Na meningokokovou infekci podlehlo v ústecké nemocnici čtyřleté dítě Na meningokokovou infekci podlehlo v ústecké nemocnici čtyřleté dítě
Startuje hudební festival Lípa Musica 2016 Startuje hudební festival Lípa Musica 2016

Soutěž o lístky na Mácháč 2016 Soutěž o lístky na Mácháč 2016
Finlandia Mácháč 2016 představí bouřliváky DVBBS i Olivera Heldense Finlandia Mácháč 2016 představí bouřliváky DVBBS i Olivera Heldense
Sklářská lokálka zve na oslavy 130 let do Kamenického Šenova a České Kamenice Sklářská lokálka zve na oslavy 130 let do Kamenického Šenova a České Kamenice


Komentáře