Mostečané podepisují dvě petice. První za přechod, druhou za snížení nájemného a garáže

Pohled na město Most. Foto: archiv Wikipedia.orgPohled na město Most. Foto: archiv Wikipedia.org

Most - Již druhá petice za vybudování přechodu pro chodce v Čepirozích byla doručena na mostecký magistrát. Podepsalo ji 49 občanů. Nájemci garáží v ulici K. J. Erbena v petici žádají provedení hydroizolace střech garáží a snížení nájemného do doby, než dojde ke zlepšení stavu objektů.

Reklama

První petici v případu přechodu v Čepirozích sepsali Mostečané už v roce 2012. Tehdy město vstoupilo v jednání s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD), protože právě to je vlastníkem uvedené komunikace.

"ŘSD sice oznámilo, že proti vybudování přechodu nebude mít námitky, ale že nemá finanční prostředky na jeho výstavbu ani na spolufinancování. Město Most proto nechalo již v loňském roce za své prostředky zpracovat projektovou dokumentaci k vybudování přechodu," uvedlo vedení města po zasedání rady.

"Dosud ale nebyla uzavřena majetkoprávní smlouva na zřízení věcných břemen s ŘSD, to slíbilo dodat návrh smlouvy ještě v tomto měsíci. Po uzavření smlouvy bude podána žádost o vydání územního rozhodnutí. Výstavba přechodu v Čepirozích proto bude zařazena do rozpočtu města na rok 2015," slíbilo vedení města.

To nájemci garáží v ulici K. J. Erbena v petici žádají provedení hydroizolace střech garáží a snížení nájemného do doby, než dojde ke zlepšení stavu objektů.

Petice kvůli garážím

"Stavem uvedených garáží se město Most dlouhodobě zabývá. Na rekonstrukci garáží v ul. K. J. Erbena byla zpracována projektová dokumentace a zároveň již bylo vydáno stavební povolení," konstatovalo vedení města.

"Dle uvedené dokumentace by rekonstrukce zahrnovala celkovou rekonstrukci nosní konstrukce, výměnu elektrorozvodů, nové výplně, nové nosné sloupy a asfaltovou plochu včetně značení. Realizace akce nebyla s ohledem na nutnost řešení jiných priorit v rozpočtu pro rok 2014 schválena. Náklady na rekonstrukci garáží vyžadují dle zpracované projektové dokumentace částku přesahující 5 milionů korun," sdělilo vedení města po zasedání rady.

-br-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Dramatický zápas Lovců s Karvinou skončil remízou Dramatický zápas Lovců s Karvinou skončil remízou
Třeskuté mrazy. Spadnou teploty až k minus 20 stupňům? Třeskuté mrazy. Spadnou teploty až k minus 20 stupňům?
V Ústí vyroste menší hala pro bruslení. Vedle zimního stadionu V Ústí vyroste menší hala pro bruslení. Vedle zimního stadionu

Mimosoudní vymáhání pohledávek šetří peníze i čas Mimosoudní vymáhání pohledávek šetří peníze i čas
Rekonstrukce další části kanalizace v centru Roudnice je odloženo Rekonstrukce další části kanalizace v centru Roudnice je odloženo
Vznikne Na Kocandě parkovací dům? A co třeba u Labe? Vznikne Na Kocandě parkovací dům? A co třeba u Labe?

Vznikne v ústeckém Vaňově pobřežní promenáda místo přístavu? Vznikne v ústeckém Vaňově pobřežní promenáda místo přístavu?
Ekonomika nejen na severu Čech postavená na hlavu. Dluhy, exekuce a bez montoven by bylo ještě hůř Ekonomika nejen na severu Čech postavená na hlavu. Dluhy, exekuce a bez montoven by bylo ještě hůř
Obyvatelé Děčína ohroženi uvolněným skalním masivem se vrací domů Obyvatelé Děčína ohroženi uvolněným skalním masivem se vrací domů

V mostecké nemocnici o víkendu došlo k úmrtí novorozence. Co se stalo? V mostecké nemocnici o víkendu došlo k úmrtí novorozence. Co se stalo?
Lovci skolili lídra z Plzně a posunuli se na druhé místo! Lovci skolili lídra z Plzně a posunuli se na druhé místo!
Jaroslav Roubík chce ještě rok hrát hokej, pak se uvidí. Chuť stále mám, říká Jaroslav Roubík chce ještě rok hrát hokej, pak se uvidí. Chuť stále mám, říká


Komentáře