Most v českolipské Moskevské ulici se bude opravovat v roce 2016

Centrum České Lípy. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Centrum České Lípy. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Česká Lípa - Jen dvacet dní namísto původně plánovaných několika měsíců potrvá úplná uzavírka při opravě mostu na silnici I/9 nad Moskevskou ulicí v České Lípě. Začít s opravou by pak Ředitelství silnic a dálnic mělo v roce 2016.

Reklama

Vedení města Česká Lípa o tom na společné schůzce v úterý (27.1. 2015) informoval Josef Jeníček, ředitel Ředitelství silnic a dálnic.

Schůzku vedení města svolalo kvůli snaze minimalizovat následky dopravní uzavírky při opravě mostu. Ředitel Jeníček však vedení města informoval, že ŘSD v poslední době přistoupila ke změně koncepce průběhu celé opravy.

Po mostu se tak bude dát částečně projet. Laicky řečeno, dělníci v průběhu opravy postaví nejdříve jednu půlku mostu a po druhé budou jezdit auta. Pak se celý proces zopakuje na druhé půlce stavby. Silnice tak bude zcela uzavřena jen po dobu, kdy se obě hotové poloviny mostu spojí betonem.

„Dvacetidenní úplnou uzavírku mostu bychom chtěli směřovat na dobu letních prázdnin 2016. Chtěli bychom také informovat velké podniky v České Lípě, aby v době uzavírky pokud možno měly odstávku. Tak by měl být počet kamionů projíždějících městem minimální. Těší nás, že nám pan ředitel na schůzce vyhověl a dal městu právo určit přesný termín dvacetidenní uzavírky,“ uvedla starostka České Lípy Romana Žatecká.

Nyní probíhá dokončování celého přehodnoceného projektu. Jakmile bude hotový, proběhne výběrové řízení na zhotovitele stavby a přípravné práce. Přímo se stavbou se s největší pravděpodobností začne na jaře 2016.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře