Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?

Nemocnice, ilustrační snímek. Foto: pixabay.comNemocnice, ilustrační snímek. Foto: pixabay.com

ÚSTECKÝ KRAJ - Někteří zaměstnanci společnosti Krajská zdravotní se možná brzy budou moct těšit na zvláštní příplatek dvou tisíc korun ke svému platu.

Reklama

Krajská zdravotní sdružuje pět největších nemocnic v Ústeckém kraji. Hned o dva tisíce navíc by mohly dostat zaplaceno zdravotní sestry a nelekářský zdravotní personál.

Podmínky: pro nelékářský personál platí to, aby pracoval samostatně a ne pod odborným dohledem zdravotních sester. Bez nich by nesměl odebírat krev či píchnout injekci.

Navýšit platy rozhodlo nařízení ministra zdravotnictví Miroslava Ludvíka. Ten v lednu nastínil, že v nemocnicích řízených státem dojde od druhé poloviny roku k navýšení mezd zmíněným profesím.

Ministerstvo pro navýšení mezd vytvořilo dotační program. 400 milionů korun pak rozdělí mezi žadatele.

Krajská zdravotní podmínky dotačního programu splňuje. Protože jejím zřizovatelem je ale kraj, žádost musí podat právě on.

Vyšší výplatní páska se pak má projevit u všeobecných a dětských sester, radiologických a porodních asistentů, záchranářů, laborantů, fyzioterapeutů, nutričních terapeutů nebo zdravotně-sociálních pracovníků.

Celkově by se mělo jednat o dva tisíce pracovníků.

Svým zaměstnancům zvýší odměny i nemocnice v Kadani, ačkoli jejím zřizovatelem není stát. Ta i bez ministrova rozhodnutí navýšila mzdy laborantům, sestrám a zdravotnickým asistentům.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Přestože jsou mladiství, za umlácení bezdomovce dostali vysoké tresty Přestože jsou mladiství, za umlácení bezdomovce dostali vysoké tresty


Komentáře