Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?

Nemocnice, ilustrační snímek. Foto: pixabay.com
Nemocnice, ilustrační snímek. Foto: pixabay.com

ÚSTECKÝ KRAJ - Někteří zaměstnanci společnosti Krajská zdravotní se možná brzy budou moct těšit na zvláštní příplatek dvou tisíc korun ke svému platu.

Reklama

Krajská zdravotní sdružuje pět největších nemocnic v Ústeckém kraji. Hned o dva tisíce navíc by mohly dostat zaplaceno zdravotní sestry a nelekářský zdravotní personál.

Podmínky: pro nelékářský personál platí to, aby pracoval samostatně a ne pod odborným dohledem zdravotních sester. Bez nich by nesměl odebírat krev či píchnout injekci.

Navýšit platy rozhodlo nařízení ministra zdravotnictví Miroslava Ludvíka. Ten v lednu nastínil, že v nemocnicích řízených státem dojde od druhé poloviny roku k navýšení mezd zmíněným profesím.

Ministerstvo pro navýšení mezd vytvořilo dotační program. 400 milionů korun pak rozdělí mezi žadatele.

Krajská zdravotní podmínky dotačního programu splňuje. Protože jejím zřizovatelem je ale kraj, žádost musí podat právě on.

Vyšší výplatní páska se pak má projevit u všeobecných a dětských sester, radiologických a porodních asistentů, záchranářů, laborantů, fyzioterapeutů, nutričních terapeutů nebo zdravotně-sociálních pracovníků.

Celkově by se mělo jednat o dva tisíce pracovníků.

Svým zaměstnancům zvýší odměny i nemocnice v Kadani, ačkoli jejím zřizovatelem není stát. Ta i bez ministrova rozhodnutí navýšila mzdy laborantům, sestrám a zdravotnickým asistentům.

Reklama

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře