Mezi Mostem a Chomutovem bude v celé délce čtyřpruh. Hotovo má být do dvou let

Čtyřproudová silnice, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Čtyřproudová silnice, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ÚSTECKÝ KRAJ - Hlavní silniční tepna I/13 propojující Chomutov s Teplicemi se dočká dalšího úseku, kde bude čtyřpruh. Ten povede po výsypce podél současné silnice v bývalých Třebušicích.

Reklama

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo výstavbu mimoúrovňové křižovatky Třebušice na silnici I/13.

Mimoúrovňová křižovatka Třebušice je pokračováním výstavby a modernizace silničního tahu I/13 (E 442), který spojuje Chomutov, Most, Teplice a Ústí nad Labem.

Odstraněním dopravního špuntu u Mostu dojde k ucelení čtyřpruhového uspořádání silnice I/13 mezi Chomutovem a Mostem.

„Hlavním důvodem zkapacitnění silnice I/13 je jednak poměrně silné dopravní zatížení zejména nákladní dopravou a také snaha o homogenizaci silničního tahu I. třídy jako hlavní podkrušnohorské magistrály,“ okomentoval zahájení výstavby generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Mimoúrovňová křižovatka Třebušice navazuje na stavbu přeložky silnice I/13 Jirkov – Třebušice a řeší jeden z uzlových bodů na této trase – vykřížení se železniční tratí, včetně řešení rekonstrukce stávajícího mostního objektu nad touto tratí, napojení silnice II/255 Záluží – Komořany – Hořany – Postoloprty.

A také napojení jednotlivých průmyslových objektů na území Komořan a Třebušic na rekonstruovanou silnici I/13.

Podle silničářů území pro stavbu je geologicky složité. V minulosti bylo zasaženo těžbou uhlí. Proto bude nutné provést sanaci dvou důlních komor a věnovat zvýšenou pozornost zakládání stavby.

Stavba je navržena ke spolufinancování v rámci Operačního programu Doprava 2014 - 2020 z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Nový úsek I/13 má stát 192 milionů korun a hotovo má být v srpnu 2019.

Reklama

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře