Město Ústí nad Labem hledá místo pro nové autobusové nádraží

Autobus. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czAutobus. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - Magistrát města Ústí nad Labem informoval o plánech s autobusovým nádražím. Uznalo, že město nádraží potřebuje a tak nyní uvažuje, kam ho umístit. Hledá lokalitu poblíž centra.

Reklama
„V Ústí nad Labem autobusové nádraží jednoznačně chybí. Budeme se snažit najít pro terminál vhodné místo poblíž centra města," sdělila pro Deník.cz mluvčí magistrátu Romana Macová.
„Při řešení tohoto problému jsme již vstoupili v jednání s Krajským úřadem Ústeckého kraje, protože nové autobusové nádraží by sloužilo zejména pro příměstské a dálkové autobusové spoje," dodala.
Podle vedoucího oddělení mediální komunikace Krajského úřadu Ústeckého kraje Zdenka Rytíře ale není Ústecké autobusové nádraží pro kraj zásadní. Tvrdí, že autobusová doprava v kraji má charakter městských linek, které městem jen projíždí, ale nekončí zde.

„V Ústí nad Labem autobusové nádraží jednoznačně chybí. Budeme se snažit najít pro terminál vhodné místo poblíž centra města," sdělila pro Deník.cz mluvčí magistrátu Romana Macová.

Ústecký magistrát již podle mluvčí vstoupil do jednání s krajským úřadem. "Nové autobusové nádraží by sloužilo zejména pro příměstské a dálkové autobusové spoje," dodala.

Podle vedoucího oddělení mediální komunikace Krajského úřadu Ústeckého kraje Zdenka Rytíře ale není ústecké autobusové nádraží pro kraj zásadní. Tvrdí, že autobusová doprava v kraji má charakter městských linek, které městem jen projíždí, ale nekončí zde. Autobusové nádraží podle Rytíře bude sloužit jen dálkovým linkám.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Přehled nových poslanců za Ústecký a Liberecký kraj Přehled nových poslanců za Ústecký a Liberecký kraj
ANO je vítězem voleb 2017, do Sněmovny se dostalo 9 stran a hnutí ANO je vítězem voleb 2017, do Sněmovny se dostalo 9 stran a hnutí
Volby 2017 na severu Čech: Výsledky voleb sledujeme online Volby 2017 na severu Čech: Výsledky voleb sledujeme online

Bez Babiše, nebo s Babišem? 5 možných koalic nové vlády v Česku Bez Babiše, nebo s Babišem? 5 možných koalic nové vlády v Česku
Skandalista Sládek zatčen v Chomutově. Dělal kampaň Skandalista Sládek zatčen v Chomutově. Dělal kampaň
OBRAZEM: Piráti doma padli s Mladou Boleslaví po nájezdech OBRAZEM: Piráti doma padli s Mladou Boleslaví po nájezdech


Komentáře