McDonald's mění koncept prodeje, zavádí samoobslužné automaty

Kiosek McDonald's v Praze na Jižní spojce. Foto: archiv McDonald's
Kiosek McDonald's v Praze na Jižní spojce. Foto: archiv McDonald's

ČR - Velkou změnou postupně projdou všechny provozovny řetězce rychlého občerstvení McDonald's. První restaurace se samoobslučnými kiosky byla na konci listopadu 2015 otevřena v Praze na Jižní spojce. Změny se dočkají i pobočky v Ústí nad Labem, Mostě, Teplicích, Liberci či na dálnici D8 v Siřejovicích na Litoměřicku.

Reklama

Na zákazníky čeká zcela nový koncept, který je již zavedeným v zemích západní Evropy. V sousedním Německu, Rakousku či Belgii nebo Francii. Smyslem změny je, aby lidé díky samoobslužným kioskům měli objednávku zcela ve svých rukou. Chystá se i nový interiér.

Kromě klasické objednávky na pokladně si mohou navolit menu na dotykové obrazovce.

Kiosek je v praxi velký, lehce ovladatelný tablet. Zákazník si na něm může jednoduše sestavit menu podle svého vkusu a chuti. Po dokončení volby zaplatí kartou, vytiskne si stvrzenku a poté se zákazník přesune k výdaji hotového jídla.

Každý zákazník je jiný, a podle toho chceme ke každému přistupovat. Pokud někdo nemá chuť s obsluhou komunikovat, bude tu pro něj samoobslužný kiosek. Prostřednictvím něj bude moci učinit objednávku podle své chuti, kartou zaplatit a právě připravené jídlo si vyzvednout,“ řekla Zuzana Svobodová, mluvčí společnosti McDonald's ČR s tím, že pro zákazníky zůstane i standardní pokladna se zaměstnanci. Avšak v omezeném množství.

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře