Martin Půta bude znovu hejtmanem Libereckého kraje. Třikrát a dost, tvrdí

Martin Půta na archivním snímku. Foto: archiv Liberecký kraj
Martin Půta na archivním snímku. Foto: archiv Liberecký kraj

Od listopadu 2012 je hejtmanem Libereckého kraje. Stal se jím i na podzim 2016 a ve funkci zůstane i po říjnu 2020. Starostové pro Liberecký kraj (SLK) utvořili koalici s ODS a Piráty. Avšak už avizuje, že v dalších krajských volbách kandidovat na hejtmana nechce.

Reklama

SLK získali po vyhraných volbách v zastupitelstvu Libereckého kraje 22 mandátů. Obsadí v krajské radě čtyři posty a pátým je post hejtmana.

Starostové mají řídit dopravu, hospodářský a regionální rozvoj, evropské projekty a územní plánování, sociální věci s kulturou, památkovou péčí a cestovní ruch.

ODS získá dva posty v radě, vliv má mít na zdravotnictví a školství.

Piráti budou řídit životní prostředí se zemědělstvím, oblast ekonomiky, veřejných zakázek a IT.

ODS a Piráti získali po pěti mandátech v krajském zastupitelstvu.

Koalice je tvořena s ODS, přestože Piráti původně s občanskými demokraty do krajské vlády nechtěli. Jenže Martin Půta koalici s Piráty a ODS preferoval, naopak nechtěl jít do koalice s ANO.

Variantu Pirátů, že by SLK s nimi vládlo samo bez ODS, Martin Půta nechtěl. Piráti nakonec svolili s tím, že za ODS se nedostali do kraje občanští demokraté Petr Beitl a Jiří Čeřovský.

Přestože ANO získalo 10 mandátů, nakonec zlstane v opozičních lavicích. A to i přesto, že SLK v právě končícím volebním období bylo v koalici s ANO (dále s ČSSD a ODS).

Reklama

Hodnocení

3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře