MAPA. Z ústeckého Bukova do centra města bude vybudována cyklostezka

Z ústeckého Bukova povede do centra cyklostezka, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czZ ústeckého Bukova povede do centra cyklostezka, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - Ústečtí radní schválili 4 miliony korun na vybudování první etapy cyklostezky, která v budoucnu spojí Krušné hory s Labskou cyklostezkou.

Reklama

Cyklostezka umožní bezpečný průjezd cyklistů městem z Bukova až do centra.

Úsek, který bude realizován koncem léta 2014, bude 1. etapou nové komunikace pro cyklisty, která v budoucnu spojí dvě páteřní cyklotrasy - Krušnohorskou magistrálu a Labskou stezku.

Na území města bude trasována převážně jako cyklostezka oddělená od ostatní dopravy. Úsek za zimním stadiónem budou moci využívat Ústečané i k jízdě na in-line bruslích či procházkám v atraktivním údolí Klíšského potoka.

Ústecká spojka umožní turistům, kteří přijedou z německé strany Krušných hor, dostat se směrem k Labi a projet Ústím po té nejjednodušší a nejpřívětivější trase. Představí tedy Ústí v tom nejlepším světle. Bude však plnit i funkci dopravní, tedy možnost bezpečného propojení Bukova s centrem města pro každodenní cyklistickou dopravu.

V letošním roce realizovaná část bude rekonstrukcí stávajících komunikací za zimním stadionem, příštích letech se počítá s realizací zbylých úseků plánované trasy na území města.

Výsledná cena se vyšplhá k 15 milionům korun, v odhadované ceně je zahrnuta i výstavba nového mostu přes Bílý potok, rekonstrukce stávajícího mostu přes Klíšský potok či nutné přeložky infrastruktury. Počítá se s tím, že na stavbu půjde uplatnit dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury, která by finanční podíl města mohla výrazně snížit.

Mapa cyklostezky z Bukova do centra Ústí nad Labem
Mapa cyklostezky z Bukova do centra Ústí nad Labem

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony


Komentáře