MAPA. Z ústeckého Bukova do centra města bude vybudována cyklostezka

Z ústeckého Bukova povede do centra cyklostezka, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czZ ústeckého Bukova povede do centra cyklostezka, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - Ústečtí radní schválili 4 miliony korun na vybudování první etapy cyklostezky, která v budoucnu spojí Krušné hory s Labskou cyklostezkou.

Reklama

Cyklostezka umožní bezpečný průjezd cyklistů městem z Bukova až do centra.

Úsek, který bude realizován koncem léta 2014, bude 1. etapou nové komunikace pro cyklisty, která v budoucnu spojí dvě páteřní cyklotrasy - Krušnohorskou magistrálu a Labskou stezku.

Na území města bude trasována převážně jako cyklostezka oddělená od ostatní dopravy. Úsek za zimním stadiónem budou moci využívat Ústečané i k jízdě na in-line bruslích či procházkám v atraktivním údolí Klíšského potoka.

Ústecká spojka umožní turistům, kteří přijedou z německé strany Krušných hor, dostat se směrem k Labi a projet Ústím po té nejjednodušší a nejpřívětivější trase. Představí tedy Ústí v tom nejlepším světle. Bude však plnit i funkci dopravní, tedy možnost bezpečného propojení Bukova s centrem města pro každodenní cyklistickou dopravu.

V letošním roce realizovaná část bude rekonstrukcí stávajících komunikací za zimním stadionem, příštích letech se počítá s realizací zbylých úseků plánované trasy na území města.

Výsledná cena se vyšplhá k 15 milionům korun, v odhadované ceně je zahrnuta i výstavba nového mostu přes Bílý potok, rekonstrukce stávajícího mostu přes Klíšský potok či nutné přeložky infrastruktury. Počítá se s tím, že na stavbu půjde uplatnit dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury, která by finanční podíl města mohla výrazně snížit.

Mapa cyklostezky z Bukova do centra Ústí nad Labem
Mapa cyklostezky z Bukova do centra Ústí nad Labem

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře