Mám radost z úspěšného lovu! říká kickboxerka Michaela Fialová

Michaela Fialová. Foto: Instagram Michaelas HuntingMichaela Fialová. Foto: Instagram Michaelas Hunting

Litoměřice - Michaela Fialová je v současnosti v Jihoafrické republice. Pokud čtete tento text v úterý (3.3.2015) ráno, ona zrovna loví žirafu. Zastřelí ji. A právě kvůli tomu, že zabíjí zvířata, budí vášně. Sama ale na odiv dává především svoji sportovní kariéru. V roce 2013 se stala v americkém Orlandu mistryní světa v kickboxu asociace ISKA, jinak žije v Litoměřicích.

Reklama

"V loňském roce jsem se dostala do dvacítky účastnic americké reality show Extreme huntress. Proto jsem se proslavila po celém světě - hoax," říká pro SeveročeskýDeník.cz Michaela Fialová.

Nyní je v hledáčku českých a světových médií. Ona sama říká, že to není primárně kvůli lovení zvířat v Africe.

"Neproslavila mě stránka na Facebooku, především píši lovecká story pro americký Girls guns and rods magazine, pro australský Chicks smashing grunters a slovenský Lovu zdar!" říká Michaela Fialová.

"V loňském roce jsem se dostala do dvacítky účastnic americké reality show Extreme huntress. Proto jsem se proslavila po celém světě - hoax," dodává.

"Bojuji proti brutální nevzdělanosti, která vládne v naší společnosti. Lov patří k lidstvu od pravěku, tak proč si v 21. století 80% populace myslí, že maso roste na stromech? Lovit je naprosto přirozené. Máme právo lovit, abychom mohli jíst!" reaguje na své kritiky, kterým vadí, že střílí lvy, zebry či žirafy.

"Nemáme však právo vzít zvíře z přírody a připravit ho o svobodu, držet ho v kleci a poté brutálně zabít. A to vše někde pěkně za dveřmi jatek, kde to nikdo nevidí!" pokračuje Michaela Fialová.

"Dnešní společnost vychovává děti v tom, že kupovat si maso v obchodě je normální - ale normální a přirozené je lovit! Proč se tu podporuje brutální lenost? Proč nikdo nepropaguje to, že zvěřina se dá koupit od myslivců, a to za skvělé ceny?" ptá se lovkyně z Litoměřic.

A jak hodnotí své fotografie, na kterých se usmívá u ulovené divoké zvěře? "Mám radost z uspěšného lovu! Ono je to jiné, když si musím jídlo ulovit, než si ho jen koupit někde v obchodě!"

A vzkaz čtenářům? "Místo řešení pseudoetiky začněte každý u sebe! Odpovězte si každý sám! Jím maso? Jím zeleninu? Žiju ve městě? Jaký to má dopad na zvěř?"

A vzkaz čtenářům co Michaele fandí? "Tohle je jen začátek! Chci, aby se každý zamyslel a aby se snížil počet zvířat týraných v klecích, cpaných steroidy! Máme zdroje na to, abychom to mohli změnit a přitom si pochutnali na bio steaku!"

Podle Michaely Fialové lov v Africe podporuje africkou ekonomiku. "A udržení zvěře v Africe. Čísla mluví jasně. Ve státech, kde byl komerční lov zakázán,  populace zvěře brutálně klesla, naopak třeba v JAR, kde je lov propagován, se populace zvýšila na milionová čísla. Je to pro to, že místní mají ze zvěře peníze a tak jsou motivováni ji držet. Pokud nebude lov, nebude zvěř!"

ČTĚTE:  Lovkyně Michaela Fialová střílí v Africe zvířata. Zabíjení lvů se mnohým nelíbí

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.06 hvězdiček / Hodnoceno: 16x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Litoměřicko

V Ústí jsem zažil nádherné období, říká Milan Buďa, trenér litoměřického béčka V Ústí jsem zažil nádherné období, říká Milan Buďa, trenér litoměřického béčka
Hradozámecká noc 2017: Zámek Libochovice navštíví duchové Hradozámecká noc 2017: Zámek Libochovice navštíví duchové
Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

Letní romance v Libochovicích aneb výlety v Poohří Letní romance v Libochovicích aneb výlety v Poohří
Svatovavřinecká pouť 2017 v Libochovicích nabídne bohatý program Svatovavřinecká pouť 2017 v Libochovicích nabídne bohatý program
Dítě spadlo do studny. Prý do ní lezlo kvůli mobilu Dítě spadlo do studny. Prý do ní lezlo kvůli mobilu

Dvojité neštěstí po nárazu do stromu. Po řidiči zemřel i osmiletý chlapec Dvojité neštěstí po nárazu do stromu. Po řidiči zemřel i osmiletý chlapec
FOTO: Svatovavřinecká pouť v Libochovicích láká i letos FOTO: Svatovavřinecká pouť v Libochovicích láká i letos
Těším se na Karlovy Vary a Vsetín, říká litoměřický trenér Miloš Říha mladší Těším se na Karlovy Vary a Vsetín, říká litoměřický trenér Miloš Říha mladší

Zámek Libochovice nabízí během roku atraktivní kulturní akce Zámek Libochovice nabízí během roku atraktivní kulturní akce
Unesl děti z Litoměřicka, má jít na 16 let za mříže Unesl děti z Litoměřicka, má jít na 16 let za mříže
AŽD Praha spouští turistickou linku na trati Lovosice – Most AŽD Praha spouští turistickou linku na trati Lovosice – Most


Komentáře