Malé město s velkým potenciálem. To jsou Libochovice

Centrum Libochovic. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Centrum Libochovic. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

LIBOCHOVICE - Jsou nazývány perlou na Ohři a patří mezi oblíbená místa filmařů. Libochovice s 3,5 tisíci obyvateli těží především díky kulturnímu dědictví, neboť zámek a blízká zřícenina hradu Hazmburk láká do města výletníky.

Reklama

Libochovice nepatří mezi průmyslová města, ani vyloučené lokality, jako jiná severočeská města. A to je výrazné pozitivum.

Přesto ve městě je výrobní závod cihelny Heluz. Výroba sice obyvatele obtěžovala nadměrným hlukem z provozu, ale to se již vyřešilo.

Libochovice nemají průmyslovou zónu, která se v posledních patnácti letech stala módním hitem, jak přilákat nové investory. Přesto město má tradiční lokality, které sloužily k zemědělství nebo průmyslu. Velké starosti s tzv. brownfieldy ale nemá.

I když v Libochovicích aktivně nové investory nelákají, je ideální pro malé provozovny. A tak se tu nacházejí i sídla a výrobny menších firem a živností.

Libochovice mají ideální polohu. Pomineme-li Ohři, která je splavná jen pro malé vodácké lodě, město leží na spojnici mezi Roudnicí nad Labem a Louny. Do Lovosic a Litoměřice je to zhruba 15 kilometrů.

Ideální poloha města vyniká i díky blízkosti dálnice D8, která je spojnicí mezi Prahou a Ústím nad Labem. Přestože Libochovice neleží na významné železniční trati, přes město vlaky jezdí na trase (Litoměřice) Lovosice - Louny (Postoloprty).

Železniční trať v současnosti prochází modernizací.

Díky památkám, mezi které můžeme zařadit především zámek a blízký Hazmburk, který je de facto dominantou města, jsou Libochovice vyhledávány turisty a výletníky.

Město proto disponuje základními službami v rámci cestovního ruchu. Ve městě je několik restaurací, naopak chybí vhodné ubytovací kapacity. Na hlavní ulici jsou i obchody, které více či méně skomírají jako je to obvyklé i v jiných městech a obcích.

V Libochovicích sídlí pobočka pošty, banky i finančního úřadu. Město má školku, základní školu i sportoviště. Ve městě je umístěn i domov seniorů provozovaný krajem.

Reklama

Hodnocení

3.2 hvězdiček / Hodnoceno: 10x


Přidat/zobrazit komentáře