Lídři stran do voleb zase slibují. Co ale udělali pro severní Čechy?

Volební místnost, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Volební místnost, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

SEVERNÍ ČECHY - /VOLBY 2017/ V letošních parlamentních volbách kandidují v Ústeckém a Libereckém do poslanecké sněmovny na předních místech kandidátek především matadoři, kteří v poslaneckých lavicích sedí i dlouhá léta.

Reklama

Pohled na kandidátku je jasný: moc nováčků na předních - tedy volitelných - místech nenajdeme.

Třeba v Ústeckém kraji.

Za ČSSD je lídrem Jaroslav Foldyna, politik z Děčína, který uplynulé čtyři roky byl poslancem. O to pikantnější je jeho apel v předvolebních novinách soc. dem., že chce řešit "hromadné obsazování některých bytových domů problémovými nájemníky". "Chci tuto situaci opravdu řešit," uvedl v předvolebních novinách.

Na pátém místě kandiduje další politický matador Jaroslav Krákora z Chomutova. Ten je poslancem už několikeré volební období.

Za ANO kandiduje "převlékač stranických kabátů" Richard Brabec. Čtyři roky je poslancem a ministrem životního prostředí. S politikou má bohaté zkušenosti. V letech 1991 až 1997 byl členem ODS, poté byl členem Unie svobody.

I on vnímá jako velký problém Ústeckého kraje nezaměstnanost, kvalitu života a byznys s chudobou.

KSČM do čela kandidátky dala poslankyně Hanu Aulickou Jírovcovou z Mostu a Gabrielu Hubáčkovou z Ústí nad Labem. Na sedmém místě je rovněž dlouholetý poslanec Josef Šenfeld z Hoštky u Štětí.

O to pikantněji zní odpověď Hany Aulické Jírovcové v předvolebních novinách komunistů. "Jsme kraj, z kterého se historicky jen bralo, aby se i v ostatních částech republiky lépe žilo, ale již bez následků, které jsme si nesli sami."

To, že komunisté na severu Čech de facto vládnou po roce 1948 kromě pauzy v letech 1990 - 2012, už poslankyně nezmiňuje...

Michal Kučera je rovněž poslanec a chce jím znovu být. Jako lídr je za TOP 09, pochází z Loun.

Starostové do čela kandidátky posadili rovněž dlouholetého politika Milana Šťovíčka z Litvínova. Byl členem ODS, poté poslancem za Věci veřejné, aby letos kandidoval za Starosty z prvního místa ústecké kandidátky.

ODS postavila jako lídra rovněž dlouholetého politika. Karel Krejza celé roky čekal na příležitost, poté co skončila chomutovsko-mostecko-ústecká klika, politik z Litoměřic chce místo zaujmout on. Jinak je místostarostou.

KDU-ČSL se pokusí vytáhnout z Ústecka do parlamentu Michal Pehr z Loun. Lídrem Pirátů je Mikuláš Peksa, lídryní SPD je Tereza Hyťhová. Zelené do voleb vede Petr Globočník.

A jak je to v Libereckém kraji?

Za ČSSD je lídryní Michaela Marksová, poslankyně a ministryně práce a sociálních věcí.

KSČM vede do voleb rovněž stávající poslanec Stanislav Mackovík a za TOP 09 rovněž poslanec Václav Horáček.

Za ANO kandiduje jako lídr pekař Jiří Bláha, za ODS primátor Jablonce nad Nisou Petr Beitl a za KDU-ČSL referent z jabloneckého městského úřadu Václav Nosek.

Ondřej Kolek vede Piráty, náměstek hejtmana Libereckého kraje Petr Pieter je lídrem Starostů.

Zelené vede advokátka Věra Nováková a SPD Radovan Vích.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře