Lídři stran do voleb zase slibují. Co ale udělali pro severní Čechy?

Volební místnost, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czVolební místnost, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

SEVERNÍ ČECHY - /VOLBY 2017/ V letošních parlamentních volbách kandidují v Ústeckém a Libereckém do poslanecké sněmovny na předních místech kandidátek především matadoři, kteří v poslaneckých lavicích sedí i dlouhá léta.

Reklama

Pohled na kandidátku je jasný: moc nováčků na předních - tedy volitelných - místech nenajdeme.

Třeba v Ústeckém kraji.

Za ČSSD je lídrem Jaroslav Foldyna, politik z Děčína, který uplynulé čtyři roky byl poslancem. O to pikantnější je jeho apel v předvolebních novinách soc. dem., že chce řešit "hromadné obsazování některých bytových domů problémovými nájemníky". "Chci tuto situaci opravdu řešit," uvedl v předvolebních novinách.

Na pátém místě kandiduje další politický matador Jaroslav Krákora z Chomutova. Ten je poslancem už několikeré volební období.

Za ANO kandiduje "převlékač stranických kabátů" Richard Brabec. Čtyři roky je poslancem a ministrem životního prostředí. S politikou má bohaté zkušenosti. V letech 1991 až 1997 byl členem ODS, poté byl členem Unie svobody.

I on vnímá jako velký problém Ústeckého kraje nezaměstnanost, kvalitu života a byznys s chudobou.

KSČM do čela kandidátky dala poslankyně Hanu Aulickou Jírovcovou z Mostu a Gabrielu Hubáčkovou z Ústí nad Labem. Na sedmém místě je rovněž dlouholetý poslanec Josef Šenfeld z Hoštky u Štětí.

O to pikantněji zní odpověď Hany Aulické Jírovcové v předvolebních novinách komunistů. "Jsme kraj, z kterého se historicky jen bralo, aby se i v ostatních částech republiky lépe žilo, ale již bez následků, které jsme si nesli sami."

To, že komunisté na severu Čech de facto vládnou po roce 1948 kromě pauzy v letech 1990 - 2012, už poslankyně nezmiňuje...

Michal Kučera je rovněž poslanec a chce jím znovu být. Jako lídr je za TOP 09, pochází z Loun.

Starostové do čela kandidátky posadili rovněž dlouholetého politika Milana Šťovíčka z Litvínova. Byl členem ODS, poté poslancem za Věci veřejné, aby letos kandidoval za Starosty z prvního místa ústecké kandidátky.

ODS postavila jako lídra rovněž dlouholetého politika. Karel Krejza celé roky čekal na příležitost, poté co skončila chomutovsko-mostecko-ústecká klika, politik z Litoměřic chce místo zaujmout on. Jinak je místostarostou.

KDU-ČSL se pokusí vytáhnout z Ústecka do parlamentu Michal Pehr z Loun. Lídrem Pirátů je Mikuláš Peksa, lídryní SPD je Tereza Hyťhová. Zelené do voleb vede Petr Globočník.

A jak je to v Libereckém kraji?

Za ČSSD je lídryní Michaela Marksová, poslankyně a ministryně práce a sociálních věcí.

KSČM vede do voleb rovněž stávající poslanec Stanislav Mackovík a za TOP 09 rovněž poslanec Václav Horáček.

Za ANO kandiduje jako lídr pekař Jiří Bláha, za ODS primátor Jablonce nad Nisou Petr Beitl a za KDU-ČSL referent z jabloneckého městského úřadu Václav Nosek.

Ondřej Kolek vede Piráty, náměstek hejtmana Libereckého kraje Petr Pieter je lídrem Starostů.

Zelené vede advokátka Věra Nováková a SPD Radovan Vích.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Žena na Liberecku skončila pod koly auta. Nepřežila Žena na Liberecku skončila pod koly auta. Nepřežila
Teplice koupí nové bateriové trolejbusy za skoro 63 milionů Teplice koupí nové bateriové trolejbusy za skoro 63 milionů
OBRAZEM: Piráti nestačili na Třinec OBRAZEM: Piráti nestačili na Třinec

V ústecké nemocnici mělo zemřít dítě V ústecké nemocnici mělo zemřít dítě
Auto narazilo do svodidel a doprava v Ústí kolabovala Auto narazilo do svodidel a doprava v Ústí kolabovala
Piráti Chomutov dostali další odklad splatit 12,5 milionu Piráti Chomutov dostali další odklad splatit 12,5 milionu


Komentáře