Lidé protestují proti zrušenému nočnímu vlaku z Ústí do Prahy

Vlak, ilustrační snímek. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Vlak, ilustrační snímek. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ÚSTÍ N.L. - Jelikož německé dráhy přesměrovaly svůj noční spoj mimo území České republiky, nově nejezdí pozdní spoj mezi Ústím nad Labem a Prahou. Českým drahám se tento spoj nerentuje, a tak cestující mají smůlu.

Reklama

Nevyhovující stav českých kolejí přinutil německé dráhy přesměrovat svůj noční spoj mimo ČR. Jedná se o zrušený spoj mezi Berlínem a Budapeští, který jezdil také přes ČR a mimo jiné mezi Ústím a Prahou. Vlak odjížděl po 22. hodině. S tím je teď ale konec. Nyní jede poslední spoj kolem čtvrt na deset večer, pak už před pátou ráno.

Teď proto vznikl problém stovkám studentům z ústecké univerzity, kteří se potřebovali večer dostat z Ústí směrem na Prahu. Stejné potíže mají kritici a divadelnící z ústeckých scén a divadel, včetně činoherního studia. Na představení do Ústí jezdívali i pražští diváci, teď už ale nemají jak se dostat zpět. Ústecká primátorka Věra Nechybová prý poslala dopis ministru dopravy Ťokovi z hnutí ANO. Otázkou je, zda s tím ministr něco udělá, jelikož za poslední čtyřleté období v úřadu toho příliš nestihl.

A pozitivně se k věci nestaví ani České dráhy. Jim večerní spoj mezi Ústím a Prahou nepřinese významné zisky, a tak raději budou bez něj.

„Společně s Českými drahami jsme se ale dohodli na zachování spoje alespoň v neděli ve formě vnitrostátního vlaku Děčín - Praha. S ohledem na výrazný úbytek tržeb je bohužel vedení tohoto vlaku v dalších dnech aktuálně ekonomicky neobhajitelné. Úpravu do budoucna ovšem nevylučujeme,“ sdělila na serveru idnes.cz zastupující tisková mluvčí ministerstva dopravy Lenka Rezková.

Ta rovněž dodala skutečnost, že pokud nejede vlak ze zahraničí, ČD tím ztrácejí významnou část výnosu. Zahraniční cestující za mezinárodní tarif byli prý pro dopravce rozhodující.

Reklama

Hodnocení

2.8 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře