Liberečtí fotbalisté nastříleli Plzni ve dvou zápasech šest gólů

Stadion Slovanu Liberec. Foto Archiv Severoceskydenik.cz
Stadion Slovanu Liberec. Foto Archiv Severoceskydenik.cz

Fotbalisté Slovanu Liberec mají nevídaně úspěšnou bilanci s Viktorií Plzeň. V probíhajícím ročníku první ligy nastříleli západočeskému celku v součtu obou vzájemných zápasů o ligové body nevídaných šest gólů!

Reklama

 

Když na konci srpna 2020 deklasovali Liberečtí plzeňského soka na domácí půdě 4:1, vyvolalo to ve fotbalových kruzích pozdvižení. Přece jen se v té době nečekalo, že Slovan Liberec si takhle jednoznačně poradí s jedním z předpokládaných aspirantů na titul.

Odveta se hrála v Plzni 6. února 2021. A výsledek byl znovu velmi příznivý pro severočeský klub. Výhra 2:0 má pro Liberec znovu vysokou hodnotu. Šest bodů a souhrnné skóre 6:1 z dvojzápasové konfrontace hovoří za všechno.

Slovan Liberec na „jaře“, které odstartovalo už v polovině ledna, remizoval s Bohemians Praha 1905, vyhrál v Brně 3:0, prohrál v Ostravě 0:1 a zvítězil v Plzni. I proto se tým drží v první třetině ligové tabulky.

„Uspět v Plzni a navíc po vítězství 2:0, to je hezký pocit. A vnímám tři body jako velmi cenný výsledek i s ohledem na to, že Liberec na půdě plzeňské Viktorie dlouho nevyhrál. Jsme rádi, jak to dopadlo,“ oddechl si liberecký trenér Pavel Hoftych na on-line tiskové konferenci.

Vyšlo mu střídání, když Rabušic posílil ofenzivní fázi, aby Liberečtí mohli hrát na dva útočníky. „Dali jsme vedoucí gól Rondičem a přidlai závěrečnou třešničku na dortu po Peškově gólu do prázdné branky,“ vypíchl Hoftych stěžejní akce svého týmu.

Gul'a litoval vyloučení

„Předvedli jsme sice solidní vstup do zápasu. Byly tam tyčka a ještě další dvě možnosti. Přesto jsme neskórovali. A dalším momentem bylo Kašovo vyloučení,“ konstatoval plzeňský trenér Adrián Gul‘a na on-line tiskové konferenci.

„Trochu nás rozhodil první inkasovaný gól. Nebyli jsme úplně pozorní a z hraniční situace jsme obdrželi branku. I v početním oslabení jsme byli lepším mužstvem. Na druhou stranu musím vyslovit respekt pro Liberec. Takticky to zvládl a prokázal, že je vyspělým mužstvem. Našim hráčům ale nemám ze svého pohledu co vytknout,“ mínil Gul‘a.

 

Reklama

Hodnocení

4.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře