Liberec začal se zabezpečením desítek lip proti samovolnému skácení

Prořezávání stromů v Liberci. Foto: archiv Město Liberec
Prořezávání stromů v Liberci. Foto: archiv Město Liberec

Liberec - Město Liberec zatím nezískalo od státu dotaci na komplexní obnovu aleje na ulici Masarykova. Přesto se pustilodo odborného ošetření téměř čtyřiceti stromů.

Reklama

"Město žádalo Státní fond životního prostředí o finanční podporu na jednu etapu obnovy aleje na ulici Masarykova, a to od ulice Škroupova k Jezírku. Protože však byla žádost o dotaci tento rok zamítnuta, nezbylo magistrátu než nechat vypracovat soudně – znalecký posudek k vyhodnocení zdravotní kondice stromů," uvedla liberecká mluvčí Zuzana Minstrová.

Podle ní odborný posudek ukázal, že je kvůli bezpečnosti nezbytné zvýšit stabilitu celkem 38 lip do doby, než začne celková obnova stromořadí. "Dalších 7 stromů musí být pokáceno," upřesnila.

U lip se nyní provádějí bezpečnostní a zdravotní řezy, anebo lokální redukce větví. "Stabilizace stromů začala tento měsíc a měla by být hotová do konce listopadu s tím, že k samotnému kácení sedmi nejrizikovějších přistoupí odborná firma až v posledních listopadových dnech," doplnila liberecká mluvčí.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře