Krušné hory pokryl sníh, ten je i jinde. Jaký je výhled počasí?

Sníh v horách. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Sníh v horách. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Severní Čechy - V horských oblastech severních Čech v noci z pátku na sobotu napadl sníh, na Klínovci v Krušných horách je pěticentimetrová vrstva. Řidiči při vjedu do horských oblastí musí počítat s uježděným sněhem na silnicích.

Reklama

Na Božím Daru klesly teploty pod minus dva stupně a zatímco v nižších polohách pršelo, na horách stráně pokryla vrstva sněhu. Sníh v okolí Klínovce by hned neměl zmizet.

Sníh zůstával na silnicích asi od 900 metrů nad mořem výše. Silničáři vyjížděli v okolí Božího Daru, Abertam, Potůčků.

Slabá vrstva sněhu leží také na silnicích v nejvyšších polohách Orlických hor. Řidiči by měli jet opatrně na Rychnovsku a Náchodsku. Kvůli nízkým teplotám mohou silnice na východě Čech také namrzat.

Počasí o víkendu se výrazně oproti předchozím dnům změní.  V pátek (20.11.2015) na sever Česka pozvolna pronikal studený vzduch a déšť, který přechází ve sněžení na horách, v neděli se máme dočkat sněhových přeháněk i v nížinách.

V neděli se očekává proměnlivá oblačnost, občas sněhové přeháňky, v polohách pod 300 m přechodně i smíšené. Nejnižší noční teploty +1 až -3° C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4° C.

V pondělí se počítá s proměnlivou oblačnost, místy sněhové přeháňky, na horách četnější. Nejnižší noční teploty 0 až -4° C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4° C.

Od úterý do čtvrtka předpovídají meteorologové proměnlivou oblačnost, s místním výskytem sněhových přeháněk, které postupně v nižších polohách přejdou v přeháňky dešťové. Později bude přibývat oblačnosti s deštěm, na horách se sněžením. Nejnižší noční teploty 0 až -5° C, postupně +4 až -1° C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4° C, v závěru období 3 až 7° C.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře