Korejská KOS v Lovosicích rozšíří výrobu. Plánuje zaměstnat 65 lidí

Průmyslová zóna Lovosice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Průmyslová zóna Lovosice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Lovosice /VÍME PRVNÍ/ - Korejská firma KOS WIRE EUROPE chce rozšířit v průmyslové zóně v Lovosicích výrobu ocelových drátů. Kapacity má navýšit o 100%, proto postaví novou výrobní halu. Zaměstnat má v roce 2016 až 65 lidí.

Reklama

Záměr je teprve na začátku, začal zjišťovací proces vlivu na životní prostředí - tzv. EIA. Na jeho konci by měla stát zcela nová výrobní hala. Tu chce postavit firma KOS WIRE EUROPE, která již v Lovosicích působí. V rámci rozšíření výroby bude nabírat i nové zaměstnance.

V roce 2016 by v lovosické výrobní hale mělo být zaměstnáno až 65 lidí. Ti rozšíří stávající kapacity. Uplatnění najdou zejména středoškolsky vzdělaní lidé, dále řemeslníci z oboru strojař a nástrojař.

V rámci nové výrobní haly KOS bude instalována nová výrobní linka pro válcování a tažení ocelových nerezových pružinových drátů pro automobilový průmysl, pro stroje, elektrické a elektronické součástky. Zemní práce nebudou prováděny. Jedná se o navýšení kapacity výroby, z původního ročního objemu 12 tisíc tun drátu na celkových 24 tisíc tun drátu ročně.

Korejská firma KOS působí v Lovosicích od roku 2007. Tehdy na český pracovní trh vstoupila kvůli spolupráci s korejskými výrobci automobilů v České republice a na Slovensku. Po vstupu automobilek Hyundai a Kia na Ostravsko a Slovensko odešla společnost KOS z německého trhu právě do Lovosic.

ČTĚTE: V Lovosicích bude logistický sklad internetového obchodu s textilem a obuví, říká Patrik Kloss

Japonská firma Fukoku míří do regionu. Víme, kde bude

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře