Konec doplatků na bydlení obchodníkům s chudobou nevoní. Stahují se z Varnsdorfu

Ilustrační snímek. Foto: pixabay.com
Ilustrační snímek. Foto: pixabay.com

VARNSDORF - Většinou v zoufalých bytech nastřelí vysoký nájem, jejich nájemníci na něj nemají a přesto se to majitelům takových bytů vyplatí. Jak to?

Reklama

Města totiž vyplácela doplatky na bydlení těm, kteří by na nájem neměli. Ale s tím je konec. Alespoň ve Varnsdorfu.

Co je doplatek na bydlení?

Jedná se o dávku pomoci v hmotné nouzi. Výše příspěvku se odvíjí od toho, aby po zaplacení nájmu zůstalo lidem dost na živobytí. A takové praxe zuřivě využívala řada podnikavců, když sociálně slabším obyvatelům nastřelila nájem a zbytek doplatilo město.

Ve Varnsdorfu ale před časem přišli s opatřením, které omezovalo doplatky na bydlení pro nově přistěhované a ještě předtím vedení města určilo maximální výši nájmů a služeb v pronajímaných bytech.

Server idnes.cz aktuálně přišel se zjištěním, že taková praxe přestala vonět obchodníkům s chudobou. Dvojice "byznysmenů" nyní prodává 123 bytů v problémové lokalitě Kovářská. Obchod s chudobou už pro ně prý není lukrativní. A bytů se zbavují.

Konec vyplácení doplatků na bydlení je nyní populární v řadě českých měst, kde se zvrhl obchod s chudobou. Tento jev započal v Jirkově a Mostě, záhy o tomto kroku začalo přemýšlet dalších jedenáct měst a obcí.

Města chtějí omezit doplatky na bydlení v rizikových čtvrtích, kde se reálně produkuje obchod s chudobou. Majitelé tam pronajímají obydlí sociálně slabým vrstvám obyvatelstva, ale neplatí do fondu oprav ani za energie.

Reklama

Hodnocení

3.53 hvězdiček / Hodnoceno: 30x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře