Kellnerovo úmrtí zarmoutilo i liberecký hokejový klub

Liberecká Home Credit Arena. Foto Archiv SeveroceskyDenik
Liberecká Home Credit Arena. Foto Archiv SeveroceskyDenik

Tragické úmrtí Petra Kellnera se vedle jiných výrazně dotklo i hokejového Liberce, s jehož klubem pojilo miliardáře silné pouto. Českolipský rodák klub z města, kde prožil mládí, finančně podporoval a byl občas spatřen na extraligových zápasech Bílých Tygrů v Home Credit Areně, která nese název jeho firmy.

Reklama

"Ztráta, která bolí! Tragicky zahynul Petr Kellner. Muž, který byl po dlouhé roky úzce spjat s libereckým hokejem, a to nejen tím extraligovým. Byl především významným podporovatelem mládežnického hokeje v Liberci. Bílí Tygři Liberec vyjadřují upřímnou soustrast celé rodině a jeho blízkým. Děkujeme za vše!" uvedli Severočeši na webových stránkách klubu a text hned přejala řada médií včetně ČTK.

Nejbohatší Čech Kellner zemřel v sobotu při nehodě vrtulníku v aljašských horách. Podle informací The New York Times se vrtulník s celkem šesti lidmi na palubě, z nichž přežil jediný pasažér, zřítil v blízkosti ledovce Knik.

Předpokládá se, že se skupina chtěla v horách věnovat heliskiingu - lyžování s výsadkem z vrtulníku. Kellnera už 15 let řadí časopis Forbes mezi nejbohatší lidi na světě, jeho majetek odhaduje na 293 miliard korun. Nejbohatším Čechem byl Kellner s náskokem před dalšími.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře