Kalousek končí v TOP 09, lidovci jdou do opozice, ANO chce vládnout s ODS
PRAHA /VOLBY 2017/ - Andrej Babiš bude pověřen sestavením vlády, oznámil mluvčí prezidenta. ANO chce zkusit vyjednat koalici s ODS. Lidovci i TOP 09 jdou do opozice.
Prezident Miloš Zeman předá 31. října 2017 Andreji Babišovi pověření k sestavení vlády. Oznámil to mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.
Šéf TOP 09 Miroslav Kalousek oficiálně oznámil, že nebude obhajovat post předsedy. Zároveň Kalousek vyzval ke spolupráci všech demokratických politických subjektů od středu napravo.
S tím souhlasí i předseda ODS Petr Fiala. Ten chce s hnutím ANO jednat o uspořádání Sněmovny. Vyloučil i možnost tolerance menšinové vlády ANO.
Právě Andrej Babiš se vyjádřil, že chce s ODS hledat o koalici. Obe uskupení by měly ve Sněmovně většinu 103 hlasů.
Předsednictvo KDU-ČSL doporučilo jít do opozice a nepodporovat menšinovou vládu, oznámil na Twitteru místopředseda strany Marian Jurečka.