Jirkov slavnostně otevře tělocvičnu. Plánuje venkovní posilovnu

Jirkov má novou velkou tělocvičnu. Foto: MěÚ JirkovJirkov má novou velkou tělocvičnu. Foto: MěÚ Jirkov

Jirkov - Zrekonstruovaná tělocvična u školy v Krušnohorské ulici stála město 35,5 milionů korun, trvala od loňského dubna. Další investicí Jirkova bude venkovní posilovna na vinařickém sídlišti.

Reklama

Nová tělocvična o víkendu přivítá volejbalové zápasy. Tím slavnostně město Jirkov objekt otevře školákům i dalším sportovcům. Místo jednoho hřiště hala má tři tréninkové volejbalové kurty a hlavní kurt.

„Budou se tu moci pořádat sportovní akce na nejvyšší úrovni,“ konstatoval jirkovský starosta Radek Štejnar.

V nové přístavbě je nové zázemí – rehabilitace, posilovna, sociální zařízení.  Tělocvična bude v dopoledních hodinách sloužit jako dosud pro žáky místních škol, odpoledne a o víkendech pro různé zájmové organizace, především pro Volejbalový klub Ervěnice.

Půdorysná velikost nové tělocvičny je 46x24 metrů, stávající tělocvična se zvětšila půdorysně i výškově, má nový vstup. Další vstup je upraven na bezbariérový včetně rampy. Uvnitř jsou nové podlahy, koše na basketbal a také stojany pro rozhodčí a elektricky ovládané předělovací opony mezi kurty.

Letos se bude ještě rozšiřovat parkoviště na 32 míst, kde budou moci parkovat rodiče, hráči, návštěvníci školy i sportovních utkání a učitelé školy. Okolní plochy budou zatravněny a osázeny keři. Do té doby se bude parkovat jako dosud, v Krušnohorské ulici nad školou.

Venkovní posilovna

V horní části Jirkova, na vinařickém sídlišti, vzniklo už velké sportoviště s umělým
povrchem, které využívají sportovci a školáci, a nad ním se rozkládá oblíbené dětské hřiště s originálními prvky.

Na letošek se mohou těšit starší mládež a dospělí, kteří si rádi protáhnou tělo na čerstvém vzduchu. Možnost k tomu budou mít na 12 prvcích, které budou umístěny právě nad dětským hřištěm na ploše necelých 300 m2.

„Je to ideální možnost pro ty, kteří nemají rádi uzavřené prostory posiloven a radši sportují venku. Uvítají to jistě i ti, kteří si nemohou posilovny z finančních důvodů dovolit,“ řekla místostarostka Jirkova Dana Jurštaková. Vstup na hřiště bude totiž zadarmo.

V Jirkově tak budou bradla s madly i bez, prvek na ručkovaní slalom, na přitahování, horizontální žebřík, šplhací lano, prvky na kliky a posilování břišních svalů, lavice na lehy sedy, sestupná hrazda, hrazda s kruhy. Venkovní fitness bude přístupné z Mládežnické ulice.

-im-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vyberte si poslance. Na kandidátkách stran a hnutí lze kroužkovat Vyberte si poslance. Na kandidátkách stran a hnutí lze kroužkovat
Dochází k ovlivnění voleb? Podezření na kupčení s hlasy v Krupce na Teplicku Dochází k ovlivnění voleb? Podezření na kupčení s hlasy v Krupce na Teplicku
Volební manuál 2017. Rekapitulace, jak se volí poslanci Volební manuál 2017. Rekapitulace, jak se volí poslanci

Žhář, který zapálil byt v Jirkově, dostal 15 let vězení Žhář, který zapálil byt v Jirkově, dostal 15 let vězení
Ministr Robert Pelikán potvrdil výstavbu justičního areálu v Ústí. Kdy bude hotový? Ministr Robert Pelikán potvrdil výstavbu justičního areálu v Ústí. Kdy bude hotový?
Spojí labské břehy v Děčíně nové lávky pro pěší i cyklisty? Spojí labské břehy v Děčíně nové lávky pro pěší i cyklisty?


Komentáře