Jirkov slavnostně otevře tělocvičnu. Plánuje venkovní posilovnu

Jirkov má novou velkou tělocvičnu. Foto: MěÚ JirkovJirkov má novou velkou tělocvičnu. Foto: MěÚ Jirkov

Jirkov - Zrekonstruovaná tělocvična u školy v Krušnohorské ulici stála město 35,5 milionů korun, trvala od loňského dubna. Další investicí Jirkova bude venkovní posilovna na vinařickém sídlišti.

Reklama

Nová tělocvična o víkendu přivítá volejbalové zápasy. Tím slavnostně město Jirkov objekt otevře školákům i dalším sportovcům. Místo jednoho hřiště hala má tři tréninkové volejbalové kurty a hlavní kurt.

„Budou se tu moci pořádat sportovní akce na nejvyšší úrovni,“ konstatoval jirkovský starosta Radek Štejnar.

V nové přístavbě je nové zázemí – rehabilitace, posilovna, sociální zařízení.  Tělocvična bude v dopoledních hodinách sloužit jako dosud pro žáky místních škol, odpoledne a o víkendech pro různé zájmové organizace, především pro Volejbalový klub Ervěnice.

Půdorysná velikost nové tělocvičny je 46x24 metrů, stávající tělocvična se zvětšila půdorysně i výškově, má nový vstup. Další vstup je upraven na bezbariérový včetně rampy. Uvnitř jsou nové podlahy, koše na basketbal a také stojany pro rozhodčí a elektricky ovládané předělovací opony mezi kurty.

Letos se bude ještě rozšiřovat parkoviště na 32 míst, kde budou moci parkovat rodiče, hráči, návštěvníci školy i sportovních utkání a učitelé školy. Okolní plochy budou zatravněny a osázeny keři. Do té doby se bude parkovat jako dosud, v Krušnohorské ulici nad školou.

Venkovní posilovna

V horní části Jirkova, na vinařickém sídlišti, vzniklo už velké sportoviště s umělým
povrchem, které využívají sportovci a školáci, a nad ním se rozkládá oblíbené dětské hřiště s originálními prvky.

Na letošek se mohou těšit starší mládež a dospělí, kteří si rádi protáhnou tělo na čerstvém vzduchu. Možnost k tomu budou mít na 12 prvcích, které budou umístěny právě nad dětským hřištěm na ploše necelých 300 m2.

„Je to ideální možnost pro ty, kteří nemají rádi uzavřené prostory posiloven a radši sportují venku. Uvítají to jistě i ti, kteří si nemohou posilovny z finančních důvodů dovolit,“ řekla místostarostka Jirkova Dana Jurštaková. Vstup na hřiště bude totiž zadarmo.

V Jirkově tak budou bradla s madly i bez, prvek na ručkovaní slalom, na přitahování, horizontální žebřík, šplhací lano, prvky na kliky a posilování břišních svalů, lavice na lehy sedy, sestupná hrazda, hrazda s kruhy. Venkovní fitness bude přístupné z Mládežnické ulice.

-im-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Dramatický zápas Lovců s Karvinou skončil remízou Dramatický zápas Lovců s Karvinou skončil remízou
Třeskuté mrazy. Spadnou teploty až k minus 20 stupňům? Třeskuté mrazy. Spadnou teploty až k minus 20 stupňům?
V Ústí vyroste menší hala pro bruslení. Vedle zimního stadionu V Ústí vyroste menší hala pro bruslení. Vedle zimního stadionu

Mimosoudní vymáhání pohledávek šetří peníze i čas Mimosoudní vymáhání pohledávek šetří peníze i čas
Rekonstrukce další části kanalizace v centru Roudnice je odloženo Rekonstrukce další části kanalizace v centru Roudnice je odloženo
Vznikne Na Kocandě parkovací dům? A co třeba u Labe? Vznikne Na Kocandě parkovací dům? A co třeba u Labe?

Vznikne v ústeckém Vaňově pobřežní promenáda místo přístavu? Vznikne v ústeckém Vaňově pobřežní promenáda místo přístavu?
Ekonomika nejen na severu Čech postavená na hlavu. Dluhy, exekuce a bez montoven by bylo ještě hůř Ekonomika nejen na severu Čech postavená na hlavu. Dluhy, exekuce a bez montoven by bylo ještě hůř
Obyvatelé Děčína ohroženi uvolněným skalním masivem se vrací domů Obyvatelé Děčína ohroženi uvolněným skalním masivem se vrací domů

V mostecké nemocnici o víkendu došlo k úmrtí novorozence. Co se stalo? V mostecké nemocnici o víkendu došlo k úmrtí novorozence. Co se stalo?
Lovci skolili lídra z Plzně a posunuli se na druhé místo! Lovci skolili lídra z Plzně a posunuli se na druhé místo!
Jaroslav Roubík chce ještě rok hrát hokej, pak se uvidí. Chuť stále mám, říká Jaroslav Roubík chce ještě rok hrát hokej, pak se uvidí. Chuť stále mám, říká


Komentáře