Jaroslav Kubera našel nepřítele a vyhrál. Spojence paradoxně hledá v ANO

Jaroslav Kubera. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Jaroslav Kubera. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

TEPLICE /KOMENTÁŘ/ - Hledal téma, našel ho. A voliči mu to uvěřili. Jaroslav Kubera na senátní půdě bojuje proti Miloši Zemanovi či dříve proti sociálním demokratům. V Teplicích si našel jiný terč: Petra Bendu a Jakuba Mráčka z Volby pro Teplice.

Reklama

Jaroslav Kubera jako zkušený politický matador ví, že musí proti něčemu bojovat, aby mohl zachraňovat.

Osvědčená taktika politiků.

Stejnou hru zřejmě hraje Jaroslav Kubera, který jako Miloš Zeman pořád proti někomu bojuje. A jejich voliči na to slyší.

Nikdo neupírá Kuberovi jeho zásluhy i umění dělat politiku. Je rovněž příjemným společníkem, s novináři mluví otevřeně, umí na cokoliv reagovat.

Jenže zřejmě neumí odcházet.

A tak si pro letošní volby našel nový impuls a zdůvodnění, proč znovu kandidovat.

V Teplicích oficiálně bojoval proti nejsilnějšímu subjektu, kterým je Volba pro Teplice s lídrem Jakubem Mráčkem. Neoficiálně bojoval s Petrem Bendou, který se šikovně jako trojka schoval pod hnutí Pro Zdraví a Sport Teplice.

Naopak Jaroslav Kubera se poohlíží po jiném partnerovi. Po hnutí ANO Andreje Babiše. Ano po tom hnutí, proti kterému ODS bojuje.

Jenže ANO má 5 mandátů, ODS 9 mandátů a Kuberou neoblíbená Volba pro Teplice 8 mandátů.

Pak už má jen na výběr z SPD, KSČM nebo s jedním zastupitelem z Pro Zdraví a Sport Teplice. ČSSD po letošních volbách v teplickém zastupitelstvu nebude.

O čem byla Kuberova kampaň?

Především o strašení. Jak Mráčkova Volba chce zadlužit Teplice. A pořád dokola...

Avšak by bylo vhodné, kdyby Jaroslav Kubera již nyní sdělil, co tedy - jak tvrdí - s našetřenými penězi udělá.

Jsou zřejmě dvě možnosti:

Buď bude šetřit dál a přenechá "dědictví". Kubera asi počítá s tím, že po něm to převezme Hynek Hanza. Pokud tomu tak je, tak by on mohl sdělit již nyní, co s penězi v městské kase udělá on. Je známo, že pokud "leží ladem", jejich hodnota klesá...

Anebo konečně už někdo začně opravovat chodníky a ulice ve městě. A to v širším centru a na sídlištích. Aby to město nějak vypadalo...

Jasně, Kubera chce dokončit rozjeté investice jako je výstavba malého zimního stadiónu a dokončení výstavby aquacentra, ale Teplice mají poněkud horší problém - zhoršující se sociální situaci ve městě.

To Kubera například v předvolební debatě v Českém rozhlase zmínil, ale už nenabídl nějaké řešení. Postěžoval si jen, že nemůže být vyšší počet policistů, neboť nejsou lidi.

Před volbami zase mediálně se dostalo do popředí, že občas vynechávají spoje teplické MHD, neboť zase nejsou řidiči.

I to Kubera poněkud lakonicky komentoval tak, že je to problém soukromé společnosti.

U heren zase zmínil, že v nich nebyly nikdy chyceny děti. A chodí do nich Vietnamci a lázeňští hosté.

U tématu obnovy venkovního koupaliště u zámecké zahrady má Kubera zase odpověď, že majitelé pozemku chtějí hodně peněz. Kde by tedy mohlo být koupaliště umístěno, ale není schopen říci.

Tak jako říci řešení, jak co udělat a hlavně kdy to bude.

Podle komunisty Jaromíra Kohlíčka má Kubera svůj program postaven tak, že má prý prvky "komunálního socialismu", což je důvod, proč ho lidé volí.

Jsou to třeba odpadky zdarma. Postupně se tím inspirovala i jiná města.

Jaroslav Kubera je dobrý glosátor, avšak dozvědět se od něho nějaké řešení, není snadné. Jako politik namluví hodně slov, ale zjistit z nich skutečné sdělení, je poměrně obtížné.

To ale voliči nevadí. Stačí, když se v médiích objeví, jak objíždí teplické ulice v rámci kampaně na kole nebo si na sebe vezme tričko s nápisem Za všechno můžu JÁ. A nezapomene si zapálit cigaretu.

Jak málo stačí, s čím se dají pravidelně vyhrávat komunální i senátní volby...

Reklama

Hodnocení

2.83 hvězdiček / Hodnoceno: 35x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře