Jak krajský šéf Andrt táhne ČSSD ke dnu a ODS s ANO se smějí

Miroslav Andrt (vpravo). Foto: archiv Krajský úřad Ústeckého kraje
Miroslav Andrt (vpravo). Foto: archiv Krajský úřad Ústeckého kraje

SEVERNÍ ČECHY /KOMENTÁŘ/ - Komunikační průšvih číslo 1. Tak lze ohodnotit mediální vystupování nejvyššího muže ČSSD v Ústeckém kraji. Krajský předseda Miroslav Andrt se zřejmě zapletl do velké hry. Otázka je, zda vědomě či nevědomě.

Reklama

O sobě totiž mimo jiné místostarosta Štětí a krajský zastupitel na webu štětské sociální demokracie píše:

Profesní schopnosti a dovednosti: "Schopnost naslouchat; - argumentační a komunikační dovednosti; - odborný přesah do různých tématických oblastí (ekonomika, sociální problematika, životní prostředí, strategické řízení, zapojování lidí do rozhodování aj.); - facilitační a moderátorské dovednosti."

Před volbami do krajského zastupitelstva 2016 se rozhodl profilovat jako bojovník za vodu. Bohužel si toho veřejnost moc nevšimla...

SOUVISEJÍCÍ: Šéf ústecké ČSSD Miroslav Andrt zpochybnil existenci roudnické nemocnice?

Pod vedením Miroslava Andrta ČSSD v Ústeckém kraji v roce 2016 získala 11,9 %, v roce 2012 to bylo 16,3 %, a v roce 2008 to bylo neuvěřitelných 32,78 %.

Ve volbách do Poslanecké sněmovny to bylo ještě horší. V roce 2017 ČSSD v Ústeckém kraji získala jen 6,61 %. V roce 2013 to bylo 20,77 %.

Miroslav Andrt byl zvolen předsedou krajské ČSSD v lednu 2015.

Nyní se rozhodl specializovat na zdravotnictví.

ČSSD měla premiéra i ministra zdravotnictví po celou dobu vlády Bohuslava Sobotky mezi roky 2013 - 2017.

Přesto si Miroslav Andrt dovolí s vážnou tváří hrát na opozici.

SOUVISEJÍCÍ: Dětská pohotovost v Roudnici nebude. Nepodpořil ji ani místostarosta Štětí Miroslav Andrt (ČSSD)

"Mrzí mě, že jako rádoby investigativní novinář nejdete "po stopě" toho, jak jsou nastaveny úhrady od pojišťoven - proč se třeba za stejné zdravotní úkony platí v Praze víc než dvakrát tolik než těmto nemocnicím v regionech? To je pro mě skutečné téma!" napsal autorovi těchto řádků poté, co ho upozornil, že jistý Darek Šváb byl místostarostou Rumburku i ředitelem Lužické nemocnice, která je ve vlastnictví města. Byl to člen ČSSD, tak jako současný starosta Rumburku Jaroslav Sykáček.

"Jsem bytostně přesvědčen, že zdravotnická zařízení mají fungovat jako veřejná služba ve veřejném zájmu a v principu by měla být nezisková. Zdraví by zkrátka nemělo být předmětem byznysu, podobně třeba jako hospodaření s vodou co by základní podmínka našeho života," pronesl Miroslav Andrt v rozhovoru pro SeveročeskýDeník.cz.

Výsledek Lužické nemocnice pod vedením ČSSD? Nemá o ni zájem ani investiční skupina Penta, ani Krajská zdravotní.

SOUVISEJÍCÍ: Rumburk je s nemocnicí v bodě nula. Kraj podporuje Varnsdorf

A Miroslav Andrt dále "přitápěl pod kotlem".

"Nebo proč nám do menších měst zdravotní pojišťovny nepovolí lékaře specialisty (např. oční), přestože o takovou službu byl zájem a i ze strany lékařů byl zájem? Lidé si pak chodí stěžovat na radnici, ale my jsme bezmocní..."

"Nebo proč praktičtí lékaři, kteří jsou placeni kapitační platbou, odmítají sloužit lékařské pohotovosti a nikdo to neřeší?"

"Nebo proč, když začne nějaký praktický lékař špatně vykonávat svou praxi - např. zpětně omlouvá zmeškané hodiny dětem do školy nebo nevěrohodně hodnotí zdravotní stav svých klientů, tak také nemáte nikde dovolání?"

"To jsou zase moje otázky, na něž mi nikdo již několik let nedokáže dát odpovědi..."

SOUVISEJÍCÍ: Jakou hru hraje litoměřická ČSSD v tendru o pronájmu nemocnice?

Miroslav Andrt tak trochu připomíná pražskou primátorku z ANO Adrianu Krnáčovou. Ta nejprve nazvala občany hlavního města "Zpovykanými Pražany", aby pak v rozhovoru uvedla: "Domněnka, že primátor něco zařídí, je naprosto lichá."

Krnáčová se nakonec rozhodla zmizet z politiky a na podzim již kandidovat nebude.

Můžeme to vnímat jako sebereflexi. Najde ji u sebe i Miroslav Andrt?

Reklama

Hodnocení

2.89 hvězdiček / Hodnoceno: 9x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře