Jablonec nad Nisou má novou pěší zónu. Lidická ulice je vydlážděna

Zrekonstruovaná Lidiská ulice v Jablonci n.N. Foto: Petr Vitvar/Město Jablonec N.N.Zrekonstruovaná Lidiská ulice v Jablonci n.N. Foto: Petr Vitvar/Město Jablonec N.N.

Jablonec n/N. - Novou pěší zónu má Jablonec nad Nisou. Rekonstrukce spodní části Lidické ulice má dláždění, lampy veřejného osvětlení i stromy.

Reklama

Během července 2014 byl zrekonstruován vodovod a kanalizace, koncem srpna zahájily Technické služby práce na rekonstrukci povrchu. Ke kompletní opravě povrchu došlo v úseku od Dolního náměstí k mostu přes Nisu.

"Oprava mostu si vyžádá důkladný zásah a je v plánu na příští období," uvedl   Pavel Kozák z jabloneckého magistrátu. Lidická je nyní vydlážděná, v ulici je osazeno 6 stromů – habrů obecných.

Stavební práce probíhaly za provozu, Lidická nebyla uzavřena a obchody a provozovny zůstaly přístupné zákazníkům i zásobování. Práce si vyžádaly celkem 5,3 milionu korun z městského rozpočtu.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Jablonecko

Jablonecký Petr Jiráček: Budeme chtít hrát nahoře, i když nebudeme favority Jablonecký Petr Jiráček: Budeme chtít hrát nahoře, i když nebudeme favority
Ozubnicová trať z Tanvaldu do Kořenova a Harrachova ožívá Ozubnicová trať z Tanvaldu do Kořenova a Harrachova ožívá
Prostředí v Jablonci mladým reprezentantům vyhovuje, říká zkušený kouč Josef Pešice Prostředí v Jablonci mladým reprezentantům vyhovuje, říká zkušený kouč Josef Pešice

Jablonec doma poprvé uspěl. Měli jsme vyhrávat už dříve, řekl Stanislav Tecl Jablonec doma poprvé uspěl. Měli jsme vyhrávat už dříve, řekl Stanislav Tecl
Bohatý Jablonec se trápí. Bude trenér v ohrožení? Bohatý Jablonec se trápí. Bude trenér v ohrožení?
Jablonecký soud přiznal majetek dědičce rodu Walderode Jablonecký soud přiznal majetek dědičce rodu Walderode


Komentáře